חדשות חמות
בית / תוכנה / Autodesk ומיקרוסופט ישתפו פעולה בתחום התלת מימד: Spark – פלטפורמת ההדפסה ב-3D תשולב בחלונות 10

Autodesk ומיקרוסופט ישתפו פעולה בתחום התלת מימד: Spark – פלטפורמת ההדפסה ב-3D תשולב בחלונות 10

Share

חלק גדול מפיתוח ה- Spark, פלטפורמת התוכנה הפתוחה להדפסה ב- 3D, מתבצע במרכז הפיתוח בישראל. במקביל תתאים Autodesk את תוכנות המידול בתלת מימד שלה לסביבת המציאות המדומה (VR) של מיקרוסופט, HoloLens.

בשתי הכרזות נפרדות, הקשורות במאמצים לקדם את עתיד היצירה הפיזית והדיגיטלית בתלת מימד, הודיעו  Autodesk ומיקרוסופט על שיתוף פעולה, במסגרתו, פלטפורמת ההדפסה בתלת מימד, Spark של Autodesk (שלצוות מרכז הפיתוח בישראל יש חלק חשוב בפיתוחה), תשולב ותוטמע בגרסת חלונות 10. במקביל, תתאים Autodesk את תוכנות המידול בתלת מימד שלה לסביבת המציאות ה'מעורבת' (MR) של מיקרוסופט, HoloLens.

במסגרת היוזמה לשילוב פלטפורמת ה-Spark בחלונות 10, יוכלו משתמשי חלונות ברחבי העולם להנות מחויית הדפסה בתלת מימד אמינה ומותאמת לצרכיהם, בלי קשר לתוכנה בה עשו שימוש, לחומר ההדפסה, או למדפסת. Autodesk אף תשחרר את ה-Spark API לשימוש חופשי לקהילת מפתחי מיקרוסופט. מעבר לכך וכדי להגדיל את מעגל המדפיסים בתלת מימד, Autodesk T; תצטרף למיקרוסופט כאחת המייסדות של קונסורציום חדש – 3MF – שייצור ויתמוך בסטנדרט חדש של פורמט הדפסה בתלת מימד.

AUTODESK-MICROSOFT

"ההדפסה בתלת מימד מייצגת הזדמנות ענקית עבור חברות העוסקות בפיתוח יישומים מבוססי חלונות 10", אומר סטיב גוגנהיימר, סגן נשיא ואווגליסט ראשי במיקרוסופט. "על ידי אספקה של אבני הבניין להדפסה בתלת מימד שמשולבות בפלטפורמת ה-Spark, לקהילת המפתחים שלנו ברחבי העולם יהיה קל יותר להכנס לעולם החדש של הייצור וההפקה בתלת מימד".

היוזמה השניה בשיתוף הפעולה בין שתי החברות, מכוון להכניס את המודלים בתלת מימד שעוצבו בעזרת התוכנות של Autodesk (דוגמת Maya או Fusion 360) לתוך סביבת המציאות המדומה של HoloLens. עבור מפתחי משחקים ויוצרי סרטים, החיבור יכול להביא לדור חדש של חויית משתמש. עבור מעצבים ומהנדסים, מדובר ביכולת לראות, דיגיטלית, מודל שלם כבר בשלב התכנון הראשוני ולחסוך בעלויות של ייצור מוצר 'אמת' לפני מעבר לייצור המוני.

בעתיד הלא רחוק, מתכננים ומהנדסים יוכלו ליצור מודלים בתלת מימד באמצעות התוכנות של Autodesk (דוגמת ה-Fusion 360), לראות אותם באמצעות  HoloLens, ולעבור מייד להדפסה שלהם על מדפסות תואמות Spark.

 האנה: יש לנו אפשרות להתמודד בהצלחה עם המורכבות של העיצוב בתלת מימד וההדפסה
האנה: יש לנו אפשרות להתמודד בהצלחה עם המורכבות של העיצוב בתלת מימד וההדפסה

"ההדפסה בתלת מימד היא מבטיחה ביותר, אבל, כיום היא עדיין מורכבת מדי ולא אמינה. השותפות הנוכחית היא צעד משמעותי בהפיכת ההדפסה לקלה ונגישה יותר לעסקים ולבית", אומר סמיר האנה, סגן נשיא ומנכ"ל תחום ההדפסה בתלת מימד ב-Autodesk. "יחד עם מיקרוסופט וקהילת המפתחים הגלובלית שלה, יש לנו אפשרות להתמודד בהצלחה עם המורכבות של העיצוב בתלת מימד וההדפסה כדי לשפר את הדרך בה אנו יוצרים דברים ואולי גם לשנות את אופיים של הדברים".

Share

אודות The3D Zone

Check Also

CASTOR ממשיכים לקטוף פרסים

אחרי שזכה בתחרות קולר השנתית של הפקולטה לניהול באוניברסיטת תל אביב, לסטארט-אפים בתחילת דרכם, קטף …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Share