חדשות חמות
בית / תעשייה / איך הורסים חברה? נותנים להאקרים להשתלט על מדפסות התלת מימד שלהן

איך הורסים חברה? נותנים להאקרים להשתלט על מדפסות התלת מימד שלהן

Share

דמיינו לעצמכם: האקר קר רוח והרסני חודר לרשת של החברה, משתלט לו על מדפסת תלת מימד, משנה הוראות הדפסה ומפיק מוצרים היכולים למוטט חברה. נשמע בדיוני? לא ממש. מחקר חדש של Springer Link, תחת הכותרת המאיימת ״ייצור ואתגרי אבטחה בעידן ההדפסה בתלת מימד״, שמומן על ידי Office of Naval Research מגלה שהדפסת תלת מימד היא כלי נוסף בידיו של האקר מיומן היכול להוציא משיווי משקל חברות לא מעטות.

כיום, לא מעט חברות משתמשות בהדפסת תלת מימד כחלק מתהליכי הייצור, זאת לאחר שמעצב מוצר יצר את האובייקטים להדפסה באמצעות מחשב ותוכנות ייעודיות המחובר למדפסות תלת מימד. המפעיל מריץ את הקבצים על המדפסת והמוצרים מופקים ישירות ממנה. בנקודה זו, אומרים החוקרים, יכול ההאקר להשתלט על התהליך כולו ולשבש לחלוטין את ההדפסה ולכוון אותה לצרכיו.

THE3DZONE-HACKER

הסבר: הדפסת תלת מימד עובדת כך שכל אובייקט מוצק כלשהו, ׳נפרס׳ בפועל למיליוני ׳פרוסות׳, מה שמאפשר להניח בזמן ההדפסה פרוסה אחרי פרוסה. לעתים ההדפסה לא מדייקת והשכבות אינן מונחות במדוייק האחת על השניה. אם בדרך כלל, כשהמדפסת עובדת כשורה, ההדפסה הסופית שכבה אחר שכבה, מספקת את החוזק הרצוי של ההדפסה ואת העמידות של המוצר הסופי. אבל, הדרך בה הקווים והשכבות מונחים האחד על השני אינה מצויה בקובץ ה-CAD והמעצב אינו יכול לשלוט בפועל במוצר המוגמר שעיצב.

החוקרים טוענים כי האקר שיחדור למדפסת יכול לשנות במכוון כמה מההגדרות הבסיסיות והתוצאה יכולה להיות הרסנית, כדוגמת החלשה מכוונת של המבנה – מצב שאי אפשר להבחין בו בעיין בלתי מזויינת. בסוף היום יצאו מהמפעל המייצר אינספור מוצרים בעלי פגם שניתן יהיה לעמוד אותו רק תוך כדי הפעלה ושימוש. החוקרים אף מעריכים כי האקרים ואולי חברות מתחרות יכולים להתקיף מדפסות של מתחרים ובכל להביא לנפילתן. מכאן קצרה הדרך לפשיטת רגל של המפעל.

Share

אודות The3D Zone

Check Also

מדפסת חדשה של Raise3D תייעל ותוזיל ייצור חלקים מסיבי פחמן

חברת Raise3D ספקית גלובלית של מדפסות תלת מימד (מיוצגת בישראל על ידי חברת קליבר) חשפה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Share