חדשות חמות
בית / תוכנה / גדולים מהחיים: עצמות הלווייתנים שוכפלו באמצעות סריקות והדפסת תלת מימד לטובת תצוגות מוזיאוניות

גדולים מהחיים: עצמות הלווייתנים שוכפלו באמצעות סריקות והדפסת תלת מימד לטובת תצוגות מוזיאוניות

Share

מה עושים כשרוצים לתלות שלד של לווייתן גדול-סנפיר במוזיאון לטבע ומגלים שכמה עצמות הלכו לאיבוד בדרך? נכון. משתמשים במדפסת תלת מימד של סטרטסיס, המיועדת בדיוק למשימות מהסוג הזה: הדפסות בפורמט גדול במיוחד…

מה קורה כאשר רוצים להציג לקהל הרחב שלד שלם של לווייתן ענק, אבל, על הדרך מתברר שחלק מהעצמות הלכו לאיבוד היכן שהוא? פשוט: מדפיסים את החלקים החסרים. וזה בדיוק מה שעושים בחברת Camosun הקנדית שחברה לחברת Cetacea, המתמחה בשחזור עצמות של יונקים לטובת תצוגות מוזיאוניות.

Connor Yutani-Patterson of CTAC, 3D scanning an orca skull using the Artec Eva 3D scanner

הציוד בו נעשה שימוש לטובת המשימה הוא סורק תלת מימד Artec Eva 3D ומדפסת להדפסות ענק – ה- F900 של חברת סטרטסיס, המובילה בפתרונות הדפסה בתלת מימד מבוססי פולימרים. לדברי מתיו זלני, מחברת Camosun, העצמות המודפסות מדוייקות להפליא, עמידות ויחסית לא יקרות לייצור – ובמיוחד כשמשווים את העלות לדרכים היותר ׳מסורתיות׳ של הכנת מודלים, דוגמת גילוף, או שימוש בתבניות סיליקון. בסיבוב הנוכחי, אומר זלני, נחסכו אלפי דולרים, אך בעיקר זמן הייצור קוצר ב-9 חודשים שלמים.

Stratasys-F900

לדברי זלני, החברה הדפיסה עד היום עצמות לווייתן חלול-חרטום נדיר, לווייתן גדול-סנפיר ואורקות. ״השימוש בטכנולוגיה העכשווית איפשר לנו להחליף את ידי בןני המודלים האנשויים ב׳ידיים׳ דיגיטליות״, הוא אומר. ״וכן, לדוגמה, כדי להדפיס את שחזור עצם הלסת שאורכה מעל 4  מטרים, יש צורך במדפסת מיוחדת, שגם מציעה 16 חומרים שונים להדפסה –ה- F900 של חברת סטרטסיס. התוצאות עמידות ביותר, חזקות ואמינות״.

סרטון

 

Share

אודות The3D Zone

Check Also

HP ו-Rebook חשפו נעלי יוקרה חדשניות וברות קיימא בהדפסת תלת מימד

שני מותגי העל, Reebok ו-HP, חשפו קונספט חדש של נעלי ספורט, בשיתוף פעולה עם מותג …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Share