חדשות חמות
בית / ארכיטקטורה / גשר ברזל שהודפס בתלת מימד הושק באמסטרדם

גשר ברזל שהודפס בתלת מימד הושק באמסטרדם

Share

הגשר הודפס על ידי 4 רובוטים במשך 6 חודשים והוא מסמן עידן חדש בשימוש בהדפסות בתחום הבנייה

אם השם של תעלת Oudezijds Achterburgwal באמסטרדם לא אומר לכם דבר, אתם לא לבד. גם ביקור בגשר הסימפטי העשוי מתכת לא יעשה רושם מיוחד. גשר. עוד גשר על עוד תעלה בעיר התעלות. אבל, זה לא סתם גשר. זהו גשר פורץ דרך, והוא למעשה הגשר הראשון בעולם ממתכת שהודפס כולו במדפסת תלת מימד. הרובוט הודפס במשך 6 חודשים על ידי 4 זרועות רובוטיות. ולא לדאוג – הוא עבר סדרה ארוכה של ניסויים בתנאי מעבדה לפני שהונח במקומו לשמש את בני האדם.

התמונות: אינסטגרם, Jan de Groen and @degrootag

לדברי החוקרים שתכננו ו״בנו״ את הגשר, מהקולג׳ המלכותי של לונדון, הגשר יוצא הדופן שהיוזמה להקמתו החלה כבר בשנת 2015, נוצר על ידי ברזל שחומם לטמפרטורה של 1500 מעלות צלזיוס ואז הודפס שכבה אחר שכבה – לאורך של 12 מטר ובמשקל שך מעל 4500 ק״ג. נתון פיקנטי: את האות לתחילת השימשו בגשר המהפכני נתנה המלכה ההולנדית מקסימה (שם אמיתי) שאף התכבדה בגזירת הסרט בטקס רב משתתפים.

הגשר, שהודפס על ידי חברת MX3D ההולנדית, נבדל בעוד משהו בולט בהשורה לחבריו הגשרים האחרים: הוא מרושת כולו בחיישנים חכמים דאוספים כל הזמן מידע על הויברציות והעמידה שלו בלחצים. הנתונים מוזרמים לענן, מנותחים ויאפשרו לדורות של אדריכלים ומהנדסים להבין כיצד ניתן לשכלל את השיטה.

 

https://youtu.be/v2moJF8kqIg

Share

אודות The3D Zone

Check Also

HP ו-Rebook חשפו נעלי יוקרה חדשניות וברות קיימא בהדפסת תלת מימד

שני מותגי העל, Reebok ו-HP, חשפו קונספט חדש של נעלי ספורט, בשיתוף פעולה עם מותג …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Share