בית / תעשייה / הגשר הראשון בעולם בהדפסת תלת מימד יוצא לדרך באמסטרדם

הגשר הראשון בעולם בהדפסת תלת מימד יוצא לדרך באמסטרדם

Share

אחרי שעשו המון, אבל, ה מ ו ן  רעש תקשורתי, החבר׳ה הצעירים של הסטארט-אפ ההולנדי  MX3D שבישרו לעולם ביוני האחרון על מהפיכה בתחום הדפסת התלת מימד במתכת, מספקים את הסחורה.

תזכורת למי שהיה במאדים באותה תקופה: MX3D פיתחה והמציאה דרכים חכמות להדפסה במתכת (חומרה, תוכנה וחומר הדפסה), והבשורה עימה הגיעה היתה ״אנחנו הולכים להדפיס גשר שיודפס כולו במדפסת תלת מימד״.the3dzone magazine-bridge5 המיקום הנבחר: אחת התעלות בעיר אמסטרדם – ועכשיו גם מותר לגלות את המיקום במדוייק: תעלת Oudezijds Achterburgwal…

והנה, מספר חודשים אחרי ההכרזה והחברה כבר נצפתה גוזרת את הסרט. והגימיק: הסרט נחתך על ידי שתי זרועות רובוטיות, כיאה וכראוי לחברה שמאמינה בחזון הרובוטים הבונים.

הפרוייקט נולד ב-Joris Laarman Studio עם כמה שותפים מבטיחים, בינהם חברת הבניה ההולנדית Heijmans, Joris Laarman Studio וגם חברת Autodesk, שפיתחה פלטפורמה פתוחה וחינמית להדפסה בתלת-מימד, המחברת בין המידע הדיגיטלי למדפסות תלת-מימד ובדרך חדשה – שמרבית רכיביה פותחו במרכז הפיתוח של Autodesk בישראל.the3dzone magazine-bridge4

על פי התוכנית, הרובוטים שפיתחה החברה ידפיסו את מסגרת הגשר שעליה הם יתקדמו לאט לאט, תוך שהם מדפיסים ומרתכים את חלקיו האחרים של הגשר זה לזה. הגשר תוכנן על ידי מהנדס החברה, יוריס לרמן: “הגשר שלנו ידגים יפה כיצד הדפסה ב-3D נכנסת סוף סוף לעולם ה’מידות האמיתיות’, לאובייקטים הפונקציונליים שעשויים מחומרים שיחזיקו מעמד שנים רבות וכל זאת תוך חופש צורני מלא בעיצוב הסופי. יש כאן בבניית הגשר, כפי שאנו הולכים לבנות אותו, בהחלט מטאפורה יפה לחיבור שבין העיר הישנה לטכנולוגיה הסופר-חדשה”.

Share

אודות The3D Zone

Check Also

גשר ברזל שהודפס בתלת מימד הושק באמסטרדם

הגשר הודפס על ידי 4 רובוטים במשך 6 חודשים והוא מסמן עידן חדש בשימוש בהדפסות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Share