חדשות חמות
בית / תעשייה / התעשייה ה'כבדה' מצטרפת לגל המוצרים בהדפסות התלת מימד: אמריקן סטנדרט הכריזה על הברזים המודפסים הראשונים בעולם

התעשייה ה'כבדה' מצטרפת לגל המוצרים בהדפסות התלת מימד: אמריקן סטנדרט הכריזה על הברזים המודפסים הראשונים בעולם

Share

כשמדברים על תכנון – אין גבול לדמיון. הכל הולך. לרוע המזל, לא משנה כמה יצירתיות מפגין המעצב המוכשר, את היצירה הסופית אי אפשר לייצר בטכניקות הייצור המסורתיות של היום – ובמיוחד כשמדובר במתכת.

יצירת תבניות מיוחדות, שימוש בכרסומות CNC משוכללות ובסוף היום – יש פשוט עיצובים שאי אפשר לבצע. אבל. כניסת מדפסות התלת מימד המתכתיות משנות את התמונה ופותחות אינספור כיוונים אפשריים בפני המעצבים.

יצרנית המוצרים למטבחים ואמבטיות, חברת American Standard, הרימה כדור להנחתה והשיקה קו חדש של ברזי מתכת – DXV – המיועדים למטבח המודרני שהודפס כולו בהדפסת מתכת – בתלת מימד.


the3dzone-il-berez-4

הברזים החדשים נוצרו בטכנולוגיית ובתהליך selective laser sintering המאפשר יצירה של אלמנטים מורכבים במיוחד שאין כל מצב לייצרם בטכניקות ייצור מסורתיות. שיטת הייצור החדשה די פשוטה בבסיסה: מעצבים את המודל התלת מימדי ומכניסים לתוכנה מיוחדת ש'פורסת' את היצירה לשכבות דקיקות, ממש כמו בהכנה למדפסת תלת מימד FDM רגילה, רק, שכאמור השכבות דקות מהמקובל. התכנון נשלח למדפסת SLS, נעשה שימוש באבקת מתכת עדינה שמונחת בשכבות. לייזר ממיס את האבקה המתכתית ומיד מונחת עוד שכבה מעליה שגם היא מומסת וחוזר חלילה – עד המוצר המוגמר.

the3dzone-il-berez

"התהליך החדש של ההדפסה בתלת מימד מביא למעשה לדמוקרטיזציה של הייצור והעיצוב וכמובן למודל עסקי חדש", אומר הצוות של American Standard. "התהליך מוריד את הלחץ מאחזקת מלאים מיותרים ומאפשר ייצור אישי המותאם לכל צרכן". הברזים החדשים אף מהפכנים בדרך בה מים זורמים בהם. התהליך מאפשר יצירה של מסלולי הובלת מים מוסתרים מהעין כך שבתוצאה הסופית נראה כאילו המים יוצאים מהאוויר…

American Standard

בעיה קטנה עם הקו החדש: ניחשתם. המחיר. בין 12 אלף (דולר) ל-20 אלף – ליחידה אחת…

Share

אודות The3D Zone

Check Also

מובילה בירוק: סטרטסיס ממנה את רוזה קובלנס לסמנכ"לית לקיימות

הובלתה של סטרטסיס את המעבר הגלובלי לייצור המוני ע"י שימוש בטכולוגיית ההדפסה בתלת מימד מלווה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Share