חדשות חמות
בית / איכות סביבה / יצרנית מכונית המירוץ פורמולה 1 של מקלארן מדפיסה בתלת מימד 9000 חלקים בשנה באמצעות הטכנולוגיות של סטרטסיס

יצרנית מכונית המירוץ פורמולה 1 של מקלארן מדפיסה בתלת מימד 9000 חלקים בשנה באמצעות הטכנולוגיות של סטרטסיס

Share

קיצוצים תקציביים וזמני הפקה מקוצרים הובילו את מקלארן למציאת פתרונות טכנולוגיים שגם יחסכו כסף וגם יקצרו את זמני הפיתוח של מכוניות העתיד

McLaren Racing, הבונה עבור קבוצת מקלארן הבריטית, את מכוניות מירוץ הפורמולה 1, דיווחה כי החברה מדפיסה בתלת מימד במסגרת פיתוח וייצור מכוניות הדור הבא, כ-9000 חלקים בשנה. הטכנולוגיה בה היא משתמשת: מדפסות הפולימרים הסטריאוליטוגרפיות Neo 800 של סטרטסיס הישראלית.

״המהלך נבע מכורח המציאות ובשאיפה לחדשנות״, אמר טים צ׳פמן, העומד בראש חטיבת התלת מימד של מקלארן. ״קיצצו לנו בתקציב במהלך הקורונה וגם ביקשו שנקצר תהליכי הגעה לשוק עם דגמי מכוניות חדשים״. בין החלקים המודפסים ניתן למצוא חלקי ׳כנפיים׳, כמו גם חלקים גדולים יותר, המשמשים את גופי המכוניות עצמם. לדברי צ׳פמן, צוותי המירוץ מדווחים כי השימוש בחלקים החדשים הפגין תוצאות אופטימליות בזמן בדיקות שהתבצעו במנהרות רוח. ״מעבר לאיכות התוצאות, צמצמנו דרמטית את זמני הפקת החלקים וגם חסכנו לא מעט כסף״.

על פי צ׳פמן, העובדה שהחברה מחזיקה אצלה ׳צי׳ מדפסות, מאפשר לה ליצור את החלקים האווירודינמיים במתקן האם בבריטניה, בלי הצורך להשתמש בספקי משנה יקרים ולהשגיח מקרוב על איכות התוצאות. בנוסף, מדפיסים באתר גם מכשירי עזר לייצור וחלקים אחרים, שבעבר היו מיוצרים באמצעות כרסומות מתכת – תהליך ארוך ויקר. ״כך אנו גם חוסכים במתכת יקרה שכן בהדפסה אין כל בזבוז. הטכנולוגיה של סטרטסיס והחומרים החדשים להדפסה, לא משמשת רק להדפסת אבות טיפוס, כפי שהיה בעבר, אלא גם חלקים בגודל מלא וכלי עבודה לשימושי קצה״.

לדברי צ׳פמן, אחד היישומים המרכזיים הוא באפשרות לפתח מכוניות יותר אווירודינמיות מעבר בעבר והמדפסות של סטרטסיס הצליחו לסייע בקיצור משמעותי של זמני הפיתוח. ״החלקים המודפסים גם נזקקים למעט מאוד עבודת גימור ידנית, הם מדויקים להפליא ומספקים לצוותים שבונים את מכוניות הפורמולה 1 חדשנות ורעיוונת נוספים לשיפור ביצועים״.

מדפסות ה- Neo800 3D של סטרטסיס המדפסות בגדלים של 800x800x600 מ״מ, מאפשרות הפקת חלקים גדולים, או חלקים קטנים ומורכבים. ״הגדולה של מדפסות התלת מימד היא ביכולת לבצע התאמות מהירות לצרכי הלקוח ולתפור חלקים מסויימים לשימושים ספציפיים״, אומר אנדי לנגפלד, נשיא סטרטסיס EMEA. “הטכנולוגיות שסיפקנו למקלארן, חוסכות כסף, מאיצות תהליכי פיתוח. נבחינתנו זו הדגמה מושלמת של שותפות בין שני גופים שכל אחד מוביל בתחומו״.

 

Share

אודות The3D Zone

Check Also

HP ו-Rebook חשפו נעלי יוקרה חדשניות וברות קיימא בהדפסת תלת מימד

שני מותגי העל, Reebok ו-HP, חשפו קונספט חדש של נעלי ספורט, בשיתוף פעולה עם מותג …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Share