חדשות חמות
בית / חומרה / מדפסת המתכת ה-Markforged Metal-X הושקה בישראל

מדפסת המתכת ה-Markforged Metal-X הושקה בישראל

Share

חברת סיסטמטיקס השיקה בישראל את ה Metal-X – מערכת הדפסה משרדית להדפסת אבות טיפוס, עזרי ייצור, חלקים ומוצרים סופיים במתכת. המדפסת הינה דור רביעי למדפסות שפיתחה חברת Markforged האמריקאית.

התמחותה של החברה בפתרונות להדפסת חלקים ומוצרים חזקים במיוחד, ועל בסיס הידע הטכנולוגי שנצבר בחומרים העשויים פלסטיק משולב בחומרים מרוכבים, הביאו את החברה גם להדפסת תלת מימד במתכות דוגמת טיטניום, ברזל, פלדה ואלומיניום.

לדברי ניר גלזר, מנהל תחום הדפסת תלת מימד בחברת סיסטמטיקס, המדפסת החדשה תוכננה כדי להשתלב בתהליכי פיתוח וייצור של תעשיות רבות. זאת על ידי יצירת אלטרנטיבה ברת השגה, זמינה וחסכונית לייצור חלקי מתכת. בד בבד, המדפסת מנגישה את תהליכי הדפסת תלת מימד במתכת מעבר לרצפת הייצור.

״למדפסת Metal-X יתרונות משמעותיים אל מול שיטות הייצור המסורתיות כגון עיבוד שבבי, יציקה או חישול במתכות, באמצעות טכניקות ייצור המאפשרות השתלבות מלאה ופשוטה בתהליכי הפיתוח והייצור בתעשיות שונות ותחומים מגוונים״ אומר גלזר.

לדבריו, יכולתה של המדפסת להדפיס חלקים בעלי גיאומטריה מורכבת בזמן קצר (במקרים פרטניים תוך 24 שעות),יחד עם עלות נמוכה משמעותית בייצור כלים וחלקי מתכת קלי משקל ובעלי תכונות מכאניות וחוזק גבוהות, שמה אותה בחוד החנית הטכנולוגית של הדפסה שולחנית במתכות.

מדפסת  Metal-X עושה שימוש בטכנולוגיות חדשניות במילוי קרמי החוצץ בין המודל לתומכות החלק, ובטכנולוגיית  ADAMAtomic Diffusion Additive Manufacturing, המייתרות את הצורך בהליך שחרור מאמצים עם חומרים מסוכנים ואת השימוש במסכות וציוד מגן. העובדה ש- Metal-X היא המדפסת היחידה בעולם המסוגלת להדפיס עם סליל רציף של מתכות מובחרות דוגמת פלב"מ PH17-4, פלדת כלים 13H, טיטניום ואלומיניום), מאפשרת יכולת ייצור של חלקי מתכת באיכות הדפסה וטיב פני שטח מעולים.  

הטכנולוגיה ומערכת ה Metal-X מוטמעים בהצלחה כבר היום על ידי כ- 100 חברות וארגונים ברחבי העולם, בתעשיות שונות וביישומים שונים, ולדברי גלזר, יש צפי שמגמה זאת תתרחב משמעותית בשנת 2019. "מדובר במוצר ובטכנולוגיה פורצי דרך, אשר ישפיעו על תעשיות רבות בעולם ובישראל. תחום ההדפסה בתלת מימד בחומרי מתכת צומח בעשרות אחוזים בשנה, ובזכות הפתרון החדשני של Metal – X הוא הופך להיות נגיש גם לחברות בינוניות וקטנות המפתחות ומייצרות מוצרים ממתכת. זהו הפתרון המלא, הראשון והיחידי בישראל שהוא גם יישומי וגם בר השגה"

Share

אודות The3D Zone

Check Also

סטרטסיס משיקה פלטפורמת תוכנת קוד פתוח לייצור תעשייתי מבוסס הדפסה תלת מימדית, המותאמת לעידן ה״תעשייה 4.0״

פלטפורמת ה-GrabCAD תשמש גם מדפסות תלת מימד תעשייתיות של סטרטסיס וגם של מדפסות של יצרנים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Share