חדשות חמות
בית / חומרה / מדפסת התלת מימד של ננו דיימנשן – במבחני ביתא בחברה בטחונית בישראל

מדפסת התלת מימד של ננו דיימנשן – במבחני ביתא בחברה בטחונית בישראל

Share

חברת ננו דיימנשן (Nano Dimension) מנס-ציונה בישרה כי מדפסת התלת מימד שלה לייצור של מעגלים מודפסים (PCB), עברה למבחנים מעשיים אצל יצרנית בטחונית ישראלית. החברה דיווחה שמסרה את מדפסת DragonFly2020 שלה למטרות בחינה והתנסות. התקנת המדפסת באתר הלקוח תושלם בקרוב.the3dzone.co.il מגזין ההדפסה בתלת מימד 3d printing

עד היום המדפסת הדגימה יכולות של הדפסת מעגלים מודפסים רב שכבתיים בתנאי מעבדה וההודעה הנוכחית, היא אבן דרך משמעותית עבור ננו דיימנשן. על פי החברה, ״זהו צעד נוסף לקראת המסחור הצפוי של מוצרי החברה״. המסירה גם מהווה הבעת אמון מצד ננו דיימנשן על כך שהמדפסת שלה כשירה לפעילות מסחרית. "אנו גאים בהשגת אבן הדרך המשמעותית", אמר מנכ"ל ננו דיימנשן, עמית דרור. "שנתיים מאז גיוס ההון הראשון של החברה וכניסתה לבורסה בתל אביב, אנו מציינים אבן דרך משמעותית: מסירת המדפסת הראשונה לשותף ביתא, שתאפשר לו להדפיס בתוך שעות מעגל אלקטרוני רב-שכבתי. אנו מצפים להשלמת ייצור של מדפסות נוספות המיועדות לשותפים ולקוחות נוספים בארץ ובעולם".הדפסה תלת מימד The 3D Zone

מדפסת DragonFly של ננו דיימנשן מיועדת לבצע הדפסה ישירה של מעגלים מודפסים רב-שכבתיים באמצעות טכנולוגיית הדפסה תלת מימדית. התהליך מבוסס על שימוש בחומרים פולימריים לייצור שכבות הבידוד, ועל דיו המבוסס על ננו-חלקיקי כסף לייצור המוליכים החשמליים.

מטרת החברה היא להפוך את המדפסת שלה לכלי עבודה מרכזי ובעל יכולת מגוונות במעבדות פיתוח ובקווי ייצור אלקטרוניים קטנים. בין השאר, המדפסת שלה מיועדת להפוך את תהליך הפיתוח והייצור של אבות-טיפוס אלקטרוניים לתהליך In-house, כדי לקצר את התהליך הייצור משבועות לימים, ואפילו למספר שעות.

החברה הגישה בשנה האחרונה בקשה לשני פטנטים למשרד הפטנטים האמריקני שקשורים לתהליך הדפסת המעגלים המודפסים במדפסת. הפטנט הראשון קשור לשיטה שבה פעולות הסינטור (Sintering) והמיצוק (Curing) של הדיו מתבצעות באופן סימולטני ובאותה מערכת, כדי לייעל ולהאיץ את תהליך הדפסת המעגלים. בקשה נוספת לפטנט היא על שימוש בדיו הננומטרי המוליך שבו עושה שימוש המדפסת על מנת ליצור שכבת הגנה לאורך כל המעגל המוליך, מה שעשוי להפחית את אובדן ההספק במעגל וגם למזער את מימדיו הכוללים.

Share

אודות The3D Zone

Check Also

מובילה בירוק: סטרטסיס ממנה את רוזה קובלנס לסמנכ"לית לקיימות

הובלתה של סטרטסיס את המעבר הגלובלי לייצור המוני ע"י שימוש בטכולוגיית ההדפסה בתלת מימד מלווה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Share