חדשות חמות
בית / תעשייה / מתנת חנוכה: סטרטסיס רכשה את Origin האמריקנית תמורת 100 מיליון דולר

מתנת חנוכה: סטרטסיס רכשה את Origin האמריקנית תמורת 100 מיליון דולר

Share

חברת סטרטסיס הודיעה השבוע על רכישת חברת אוריג׳ין (Origin )האמריקנית  תמורת כ-100 מיליון דולר במזומן (45%) ובמניות (55%). העיסקה, שנחשפה לראשונה במגזין הטכנולוגיה TecTime,  נועדה להרחיב את פעילותה של סטרטסיס בתחום המתפתח של ייצור מיידי בכמויות תעשייתיות גדולות. להערכת שתי החברות העיסקה צפויה להסתיים בינואר 2021. בשלב הראשון תשלם סטרטסיס 60 מיליון דולר ולאחר מכן תשלים עוד 40 מיליון דולר לאורך שלוש שנים בהתאם לעמידה באבני דרך.

חברת אוריג'ין פיתחה טכנולוגיית ייצור בשם פולימריזציה מיתכנתת (Programmable PhotoPolymerization  – P3)  של חומרים מבוססי שרף (resin) במהלכה ממצקים את החומר באמצעות אור.  כך ניתן לייצר מבנים מורכבים במתכונת של שכבה על-גבי שכבה. המערכת שולטת על פרמטרים רבים, כמו תאורה וחום המאפשרים לייצר חלקים ברמת גימור ודיוק גבוהים. חומרי הייצור של החברה מיוצרים במיוחד עבורה על-ידי מספר ספקים בגרמניה.

בסטרטסיס מעריכים כי הטכנולוגיה צפויה להגדיל את מכירותיה בכ-200 מיליון דולר בשנה בתוך חמש שנים, בעיקר תחומי ייצור שיניים, מכשור רפואי, כלי-עבודה ובתעשייה הביטחונית. הצוות של אוריג'ין יצטרף לסטרטסיס, וישלים את עבודות הפיתוח של המדפסת שהשקתה מתוכננת לאמצע 2021. מנכ"ל סטרטסיס, יואב זייף, אמר שהלקוחות מחפשים כיום פתרונות לייצור מיידי בכמויות גדולות ובאיכות של ייצור המוני. "אנחנו מאמינים שמערכת Origin One היא הטובה מסוגה בשוק. השילוב של החומרים המיוחדים של אוריג'ין ושל הנגישות שלנו אל השוק, יאפשרו לנו לתפוס נתח גדול מהשוק".

להערכת חברת סטרטסיס, הייצור התעשייתי הוא המגזר בעל הפוטנציאל הגדול ביותר בשוק הדפסות התלת מימד, וצפוי להגיע להיקף שוק של כ-25 מיליארד דולר בשנת 2025. בתוך זה, שוק הייצור באמצעות פולימרים מבוססי שרף צפוי לצמוח בקצב של 20% בשנה.

 

 

Share

אודות The3D Zone

Check Also

מובילה בירוק: סטרטסיס ממנה את רוזה קובלנס לסמנכ"לית לקיימות

הובלתה של סטרטסיס את המעבר הגלובלי לייצור המוני ע"י שימוש בטכולוגיית ההדפסה בתלת מימד מלווה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Share