חדשות חמות
בית / קהילה / סו-פאד חוגגת 30 להיווסדה: ״נשברו כל החסמים והגבולות בהדפסה התלת מימדית״

סו-פאד חוגגת 30 להיווסדה: ״נשברו כל החסמים והגבולות בהדפסה התלת מימדית״

Share

בימים אלה חוגגת "סו-פאד" 30 שנים של פעילות ענפה. מי שהתחילה את פעילותה בתחומי הפלסטיקה נחשבת כיום לכח מוביל בתעשיית ההדפסה בתלת מימד. תחילת הסיפור אי שם בשנת 1987, עת הוקמה על ידי שני שותפים חברים, פנחס (פיני) שדה ודודי כהן, חברת "פאד פלסט בע"מ", שייבאה ושיווקה מכונות הזרקה מסין תחת שם המותג COSMO.

העיסוק במכונות הסיניות  לא תאם את ציפיותיהם של פיני ודודי, שהעדיפו דווקא מכונות גרמניות ואירופיות, לכן, כאשר הם קיבלו הצעה לשיתוף פעולה מחברת "סוכית", שייבאה חומרי גלם ומכונות מותגיות מאירופה, הם הסכימו לה מייד וכך נולדה חברה חדשה, "סו-פאד בע"מ" שמה, שהחזיקה בין היתר בנציגות של יצרניות מכונות  ההזרקה ARBURG הגרמנית ו-SANDRETTO האיטלקית.

עשר שנים לאחר מכן, בשנת 1997, יצאה "סוכית" מהשותפות. המותגים נשארו אצל "סו-פאד", כשהבעלות על החברה נחלקה שוב בין שני הידידים הותיקים, פיני ודודי, בחלקים שווים.

היום "סו-פאד" כבר איננה דומה כלל לחברה שנולדה לפני 30 שנה. צוות הניהול הבכיר שלה נותר כשהיה, ולפני כ-15 שנה הצטרף דור המשך לצוות החברה, בדמותו של זיו שדה (42), בנו של פיני, שעבד תחילה מול הלקוחות מתעשיית הפלסטיקה, ולאחר מכן החל לעסוק בפיתוח תחומים טכנולוגיים חדשים בחברה, המיועדים לתעשייה כולה, ביניהם תחומי הריתוך, ההלחמה, ההדפסה התלת מימדית, הרובוטיקה ועוד. כן פעל זיו לגיוון מוצרי האוטומציה והרובוטיקה ש"סו-פאד" מציעה.

THE3DZONE.CO.IL מגזין ההדפסה בתלת מימד
זי שדה. דור ההמשך

בשנים האחרונות החברה מתמחה בתחומי ההדפסה התלת מימדית, והיא מייצגת בתחום זה יצרנים מותגיים ידועים ומובילים בעולם ובישראל. בין היתר עוסקת "סו-פאד" ביבוא ושיווק של מכונות להדפסה תלת מימדית, המייצרות מוצרים מחומרים פלסטיים ומרוכבים (מתוצרת STRATASYS, ארה"ב-ישראל), מכונות להדפסה תלת מימדית, המייצרות מוצרי מתכת (מתוצרת DESKTOP METAL, ארה"ב), מכונות וציוד להלחמה אולטראסונית ולייזר של חלקי מוצרים מכל סוגי החומרים (מתוצרת HERRMANN, גרמניה ו-LEISTER, שוויץ), רובוטים תעשייתיים (מתוצרת WEMO, שוודיה), קובוטים – רובוטיים שיתופיים (מתוצרת UNIVERSAL ROBOTS, דנמרק) ועוד. בכל תחום טכנולוגי שהחברה פועלת בו היא מקימה מעבדות מתמחות, מפתחת פתרונות ייצור עבור הלקוחות ומגישה להם חבילות מוכנות, הכוללות ציוד, חומרים ושילוב הציוד בקווי הייצור הסדירים.

"אני מאמין", אומר זיו שדה, "שפרט למוניטין שיש לנו בזכות השירות הטוב ויחסי לקוחות קרובים, הלקוח מרגיש, ש'סו-פאד' איננה שוקטת על שמריה, אלא חותרת בהתמדה קדימה ומציעה לו כל הזמן פתרונות חדשניים לייצור מוצריו. הוא מרגיש, שאנו עם היד על הדופק בעולם הטכנולוגיה ומגייסים עבורו עוד ועוד ספקים, שציודם או מכונותיהם יכולים לתרום לשיפור תהליכי הייצור שלו, כדי שהוא יוכל לייצר מוצר איכותי ביעילות, באיכות וברווחיות גבוהות מבעבר. זה תפקידנו ואותו אנחנו ממלאים באמונה".

שדה מספר כי צוות של "סו-פאד" נכח השנה בביתנה של חברת STRATASYS בתערוכת FORMNEXT-2017, כדי לקבל את פניהם של לקוחות ישראליים, שכבר משתמשים בציודה של החברה ובאו לראות מה השתנה בתחומי הציוד, הדגמים והחומרים, וגם כדי לפגוש לקוחות פוטנציאליים, השוקלים להצטרף לחוג הלקוחות של החברה.

THE3DZONE.CO.IL מגזין ההדפסה בתלת מימד

תצוגתה של STRATAYS הייתה גדולה-יחסית. היא חולקה לתחומי עניין וענפי ייצור תעשייתיים וכללה פירוט מלא של דגמי המדפסות החדשים והשיפורים שנכללו בהם. אחד התחומים שבלט מאוד בתערוכה הוא השיפור המשמעותי במראה המוצר המודפס. רבים עמדו משתאים מול מוצרים מודפסים, שנראו כאילו יוצרו בטכנולוגיות המסורתיות, כגון הזרקה. הצבעוניות העזה והברק הגבוה של המוצרים המודפסים בלטו מאוד. בין היתר הוצגו מוצרים מורכבים בשלל גוונים, כמו פנס אחורי של מכונית, משקפיים צבעוניים, בקבוקים ומוצרים קישוטיים.

 

לדעת צוות "סו-פאד" שנכח בתערוכה, נשברו כל החסמים והגבולות בהדפסה התלת מימדית. ״טכנולוגיה זו יכולה היום להדפיס כל מוצר, בכל גוון, באחוזים משתנים של דרגות שקיפות, מאטום עד שקוף לגמרי, ובכל רמת ברק, מברק אטום ועד ברק גבוה. כן ניתן לקבל מגוון רחב מאוד של חומרים לייצור המוצרים המודפסים, העונים על דרישות הולכות ומחמירות, הן בדרגות הקושי והעמידות שלהם והן בצבעוניותם ובמראה פני השטח שלהם.

בפגישה שהתקיימה בין פיני שדה, מנכ"ל "סו-פאד", לבין Scott Crump, המייסד והיו"ר של STRATASYS, הביע האחרון שביעות רצון רבה מהקשרים בין שתי החברות ושיבח את הפעילות השיווקית והשירות ש"סו-פאד" מפעילה בישראל וכן את רמת החדירה של המדפסות לתעשייה המתוחכמת ולמוסדות מדע, מחקר ובריאות בארץ.

THE3DZONE.CO.IL מגזין ההדפסה בתלת מימד

שדה האבא עם מנכ״ל סטרטסיס

Share

אודות The3D Zone

Check Also

סטרטסיס מחזקת את מעמדה בתעשיית הרכב העולמית: תשתף פעולה עם NASCAR ועם יצרנית הרכב טויוטה לייצור בהדפסת תלת מימד של חלקים למכוניות מירוץ

סטרטסיס (NASDAQ: SSYS), המובילה בפתרונות הדפסה תלת מימדית מבוססת פולימרים, מחזקת את עמדתה כשותפה להליכי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Share