חדשות חמות
בית / תעשייה / סיפור על יו״ר ועדת המדע של הכנסת והפטיש שהודפס בתלת מימד

סיפור על יו״ר ועדת המדע של הכנסת והפטיש שהודפס בתלת מימד

Share

ועדת המדע והטכנולוגיה של הכנסת דנה היום בהתמודדות עם השינויים הצפויים בשוק התעסוקה בעידן הרובוטיקה, אבל, את עיקר תשומת הלב של המפגש משכו שתי אטרקציות מרכזיות: העובדה שאחד המומחים שהוזמנו לוועדה, ד”ר רועי צזנה, ומי שתרם לנו כאן ב-The3DZone את מאמר הפתיחה שלנו, שוחח עם חברי הוועדה באמצעות רובוט, בזמן שהוא עצמו נמצא בארה״ב ופטיש אחד קטן, בצבעי כחול לבן, שהודפס במהלך הדיון במדפסת תלת מימד.

THE3DZONE-PATISH2

לדברי יו”ר הוועדה, ח”כ אורי מקלב, “הטכנולוגיה מתקדמת והרובוטיקה היא בקידמת הבמה”. מקלב סיפר כי פנה אליו אזרח וכתב לו שעד שיסיים לטפל ברכבת הקלה, הציבור ייסע ברחפנים וברכב ללא נהג. ״היום 4-5 אנשים עובדים סביב חולה סיעודי אחד. בעידן הרובוטי, נסתפק בעובד אדם אחד״.

לדברי ח”כ מנואל טרכטנברג, כתוצאה מהשינויים הטכנולוגיים, המעסיק הגדול ביותר בעולם לאחר הצבא הסיני, הם החברות וולמארט ומקדונלד’ס. ״אולם העובדים מרוויחים שכר מינימום מה שהוביל לאי שוויון ולפערי שכר גבוהים. מה אנו צריכים לעשות כמדינה? גמישות כנגד קשיחות בהשכלה גבוה ובתעסוקה. וקשב שלטוני לנושא. בישראל הקשב השלטוני מופנה לדברים אחרים״.

יו”ר האיגוד הישראלי לרובוטיקה, פרופ’ צבי שילר אמר: “אנו בתחילתה של מהפכה טכנולוגית שתשלוט במאה ה-21. זו תשנה את חיינו תוציא עובדים ממשרות קשות ומסוכנות. לא נוכל לעכב את התפתחות הטכנולוגיה אנו צריכים לזהות את ההזדמנויות לחבק אותה ולהכין את הדורות הבאים לעולם החדש. ישראל די מובילה בעולם בתחום הרובוטיקה. אם ננצל את הטכנולוגיה נכון, נהיה בקידמת הבמה העולמית. זה ייצר אצלנו תעשיית הי-טק חדשה. אני קורא לגבש תוכנית לאומית ויפה שעה אחת קודם” אמר שילר.

ד”ר צזנה שדיבר אל חברי הוועדה מארה”ב באמצעות רובוט, הסכים שהמקצועות משתנים במהלך ההיסטוריה. 60% מהמקצועות שהיו לפני 200 שנה, לא קיימים היום. לא כל משרה, מוחלפת במשרה חדשה. וכי מס’ המשרות הולך ופוחת. בארה”ב משנת 2,000 לא נפתחו משרות חדשות. 40% מהמקצועות בסיכוי גבוה להיעלם בקרוב. עד 2025 בכל מקום בעולם ינועו מכוניות ללא נהג. כבר היום, מחשבים מספקים ייעוץ רפואי ומדפסות מדפיסות חלקי בניין״.

הראש ראשו של ד״ר צזנה, הגוף - של רובוט
הראש ראשו של ד״ר צזנה, הגוף – של רובוט

הדברים של הד״ר היו הרמה להנחתה: אלכס ציגלמן, בעלים של חברת Easy3D העוסקת בשיווק/מכירות מוצרים ומתן שירותים בתחום הדפסות וסריקות בתלת מימד, ניצל את המומנטום והציג מדפסת תלת מימד, ממנה שלף, והגיש לאחר כבוד ליו״ר הוועדה, פטיש שהודפס במהלך הדיון – בצבעי כחול לבן.

ח״כ מקלב מקבל מידי ציגלמן את הפטיש המודפס
ח״כ מקלב מקבל מידי ציגלמן את הפטיש המודפס

Share

אודות The3D Zone

Check Also

מדפסת חדשה של Raise3D תייעל ותוזיל ייצור חלקים מסיבי פחמן

חברת Raise3D ספקית גלובלית של מדפסות תלת מימד (מיוצגת בישראל על ידי חברת קליבר) חשפה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Share