חדשות חמות
בית / תעשייה / ספייס פארמה הישראלית תשתף פעולה עם מייד אין ספייס האמריקנית להדפסת תלת מימד של סיבים אופטיים בחלל

ספייס פארמה הישראלית תשתף פעולה עם מייד אין ספייס האמריקנית להדפסת תלת מימד של סיבים אופטיים בחלל

Share

חברת מייד אין ספייס עשתה לא מעט רעש בזמנו, עת העלתה לחלל – בשיתוף עם נאס״א – את מדפסת התלת מימד הראשונהTHE3DZONE-SPACE1 בעולם שפעלה במצב של חוסר כבידה. זה קרה בשנת 2014.

במרץ 2016 הגיע היורשת – AMF – אלא שבניגוד לקודמתה ה-AMF יכולה להדפיס מגוון רחב של פולימרים והיא פתוחה לשימוש של כל חברה מסחרית באשר היא הרוצה להריץ ניסויים בחלל.

לא עבר זמן רב ולמשפחה הצטרף ה- R3DO – שם קוד למכשיר ממחזר במצבי חוסר כבידה. המשמעות: כל חומרי ההדפסה המבוזבזים, מותכים והופכים בחזרה לחומרי הדפסה בתלת מימד.

ה׳צעצוע׳ החדש בחבורה הוא מכשיר שזכה לשם Made In Space Fiber, מערכת לא גדולה במידותיה שתצורף בקרוב לספינת החלל הבינלאומית ותשמש לייצור סיבים אופטיים.

והחיבור הישראלי? יש גם יש. הכתבת אורה קורן מהדהמרקר, מגלה כי פרוייקט יצור הסיבים האופטיים בחלל בתנאי חוסר כבידה (סיב אופטי הנוצר מחומר כימי, שיכול להעביר כמות גדולה של נתונים בתנאי חוסר משקל) מתבצע על ידי חברת ספייס פארמה הישראלית בשיתוף עם חברת מייד אין ספייס. ״שמנו מדפסת תלת־ממד בחלל ובמקום להעלות לחלל אסטרונאוטים עם מפתח שבדי – אנחנו שולחים קובץ ומדפיסים אותו למעלה. אנחנו עושים אתם פרויקט לייצור צ'יפים של מעבדות על שבב, איכותיים יותר בחלל, שישמרו על התכונות שלהם כשיגיעו לארץ", מספר לעיתון יוסי ימין, מנכ״ל החברה.

Aaron Kemmer stares through the windows of the Microgravity Science Glovebox with the Zero-G 3D Printer enclosed
Aaron Kemmer stares through the windows of the Microgravity Science Glovebox with the Zero-G 3D Printer enclosed

על פי קורן, החברה תשגר בימים הקרובים לחלל לראשונה לוויין מסחרי זעיר, הכולל מעבדה המאפשרת לחוקרים שיישארו על פני כדור הארץ לנהל את מחקריהם בחלל. השיגור יכלול ארבעה מחקרים מדעיים. ״הלוויין הזעיר שישוגר מכיל מעבדה שתאפשר ניסויים בחוסר כבידה לארבעה גופי מחקר, מישראל, מגרמניה ומבריטניה. גודלו כקופסת נעליים ומשקלו 4.5 ק"ג. גודל המעבדה בתוכו הוא כקרטון חלב. הלוויין ישוגר על גבי משגר PSLV מהודו יחד עם לוויינים נוספים (בהם bgusat הישראלי), והוא ישוט בחלל במשך שנה מקוטב לקוטב. ללוויין הוענק השם Dido.״

THE3DZONE-SPACE13

ספייס פארמה הוקמה ב–2013 על ידי ימין, שהיה מפקד יחידת הלוויינים של אגף המודיעין (אמ"ן) בצה"ל, ועידו פריאל, שהגיע גם הוא עם רקע טכנולוגי בענף הלוויינות באמ"ן. החברה גייסה 7 מיליון דולר מקרן סטייט אוף מיינד, שהקימו פנחס בוכריס, לשעבר מנכ"ל משרד הביטחון ומפקד יחידת 8200, ויובל בהרב; מהמדען הראשי; ממשקיע (אנג'ל) ממשפחת דדוש; מסוכנות החלל הישראלית במשרד המדע; ומתוכנית הורייזן של האיחוד האירופי.

Share

אודות The3D Zone

Check Also

מדפסת חדשה של Raise3D תייעל ותוזיל ייצור חלקים מסיבי פחמן

חברת Raise3D ספקית גלובלית של מדפסות תלת מימד (מיוצגת בישראל על ידי חברת קליבר) חשפה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Share