בית / תעשייה / עוד מכונית שהודפסה בתלת מימד?

עוד מכונית שהודפסה בתלת מימד?

Share

לאחר שחשפנו כאן, במגזין The3DZone את המכונית הישראלית הראשונה שהודפסה בתלת מימד, פרוייקט כחול לבן של חברת אוטודסק ישראל, בשיתוף Local Motors וחברת הסטארט אפ הישראלית מאסיבית, הנה פרוייקט מעניין ודי דומה של Divergent Microfactories, חברת סטארט-אפ מסן פרנסיסקו שהוציאה לשוק דגם מכונית שחלק מהרכיבים שלה מיוצרים באמצעות הדפסה בתלת מימד.

הבלייד מבוססת על מרכב שמודפס באמצעות מדפסת תלת מימד, שלתוכו מחדירים מוטות מסיב פחמני. האבטיפוס של המכונית שזכתה לשם Blade (בלייד), היא מכונית קלה (10% בלבד מהמשקל של מכוניות מסורתיות), עם ביצועים גבוהים, והיא אמורה להיות מיוצרת בכמויות קטנות ברחבי העולם. המטרה: שימוש בטכניקות ייצור חדשות המכוונות לכמויות קטנות ותכנון גמיש על מנת לעקוף את המורכבות הכלכלית של מפעלי הרכב הגדולים.

the3dzone-Blade-3d-printed-car2 הדפסת תלת מימד

תמונות המכונית: באדיבות Divergent Microfactories הדפסת תלת מימד
תמונות המכונית: באדיבות Divergent Microfactories

לדברי קווין ז’ינגר, מייסד ומנכ”ל החברה, הוא מצפה לגייס 10 מיליון דולר כדי לבנות מפעל במהלך 18 החודשים הבאים, זאת, כדי לשכלל את הכלים הדרושים לצורך ייצור המכונית. לאחר מכן החברה תמכור את הנוסחה שלה ליזמים המסוגלים לגייס סכום כסף דומה על מנת לבנות מפעלים משלהם כדי לייצר את המכונית.

ואנקדוטה מעניינת: ז’ינגר היה בעבר המייסד של חברה למכוניות חשמליות, בשם Coda Automotive, שפשטה את הרגל בשנת 2013. בראיונות עיתונאיים הוא אמר כי הניסיון הוביל אותו לחקור שיטות חדשות וגמישות יותר של ייצור, מכיוון שהעלות הגבוהה של הכלים ששימשו לייצור המכונית של Coda לא איפשרו לחברה להגיב מספיק מהר לשינויים.

 

 

Share

אודות The3D Zone

Check Also

גשר ברזל שהודפס בתלת מימד הושק באמסטרדם

הגשר הודפס על ידי 4 רובוטים במשך 6 חודשים והוא מסמן עידן חדש בשימוש בהדפסות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Share