חדשות חמות
בית / רפואה / עכשיו כבר מותר לגלות: מכשיר ה-MRI המהפכני לתינוקות של Aspect Imaging יוצר ברובו בהדפסת תלת מימד

עכשיו כבר מותר לגלות: מכשיר ה-MRI המהפכני לתינוקות של Aspect Imaging יוצר ברובו בהדפסת תלת מימד

Share

לאחר שמכשיר ה-MRI פורץ הדרך של חברת Aspect Imaging הישראלית זכה לחשיפה בינלאומית נרחבת, התגלה עתה כי המכשיר – Embrace Neonatal MRI מיוצר ברובו בהדפסת תלת מימד. Aspect Imaging מתמקדת בשנים האחרונות ב פיתוח אמצעי סריקה ייעודים לתעשיות שונות, החל מתעשיות כבדות וכלה בתעשיות "קלות", דוגמת שירותי הרפואה. מכשיר ה- Embrace Neonatal MRI של החברה תוכנן ועוצב לבדיקות של תינוקות בחדרי לידה של בתי יולדות, כדי למנוע את הסיכונים הכרוכים בהוצאת התינוק לסריקה מחוץ למחלקה. המכשיר ניצב דרך קבע במחלקת היולדות. כשהוא לא בשימוש הוא סגור ומוגן, וכאשר רוצים להשתמש בו, מסיעים את העריסה מתוך תא הסריקה החוצה, מניחים בתוכה את התינוק ומסיעים אותו פנימה.

המכשיר מתחרה כיום מול חברות ענק דוגמת פיליפס וג'נרל אלקטריק, שמוצריהן  יקרים בהרבה יותר, והתחזוקה ועלויות התפעול שלהן גבוהות הרבה יותר, בשל הצורך להחזיק חדר מיוחד עם בקרה נפרדת וצוות עובדים מיוחד.

 את יישום טכנולוגיית התלת מימד בהדפסת המערכת עשתה החברה בסיוע חברת לייזר מודלינג,  על בסיס מדפסות תלת מימד וחומרים מתוצרת חברת Stratasys  בסיוע חברת  סו-פאד, הנציגה והיבואנית של מוצרי Stratasys בישראל.

בתהליך הפיתוח התברר לאנשי לייזר מודלינג, שסייעה ל- Aspect Imaging לפתח את המכשיר, שפרט לחלקים גדולים והיקפיים, שניתן וכדאי לייצרם בתהליכים תעשייתיים מקובלים, הרי שאת רוב החלקים הפלסטיים הפנימיים והקטנים של המכשיר כדאי לייצר בהדפסה תלת מימדית מחומרים המיועדים לשימוש בתעשיית הרפואה, וכך לחסוך כסף רב ולהפחית משמעותית את המחיר הסופי של המערכת. ״המהלך כלל לא מפתיע״, אומר זיו שדה, מנכ״ל סו-פאד. ״אנו רואים בשנים האחרונות בלא מעט תחומי פיתוח מוצר, מחקר ותעשייה, מעבר הדרגתי לשימושים מתקדמים בהדפסות תלת מימד. בתחום הרפואה המגמה בולטת במיוחד. חברות גדולות כמו גם סטארטאפים ישראלים קטנים, מדפיסים כיום בתלת מימד, ממודלים בגודל מלא ועד לחלקים ורכיבים לשימוש סופי. אני מאמין כי המגמה רק תלך ותגבר״.

ב-2017 קיבלה Aspect Imaging אישור ממנהל המזון והתרופות האמריקאי, ה- FDA  עבור המערכת. אחד המקומות בהם מיושמת המערכת הוא בית החולים שערי צדק בירושלים. מערכת MRI נוספת, שמיועדת לסריקת פרק כף היד, פועלת בבית החולים אסף הרופא. החברה מפתחת כיום טכנולוגיה נוספת למכשיר MRI  ייעודי לטיפול בשבץ שימוקם בחדרי מיון. באמצעותו, מטופלים המגיעים לחדר המיון לא יצטרכו להישלח למיקום מרוחק כדי לעבור סריקת MRI  דחופה, אלא יוכלו לעשות זאת באופן מיידי.

Share

אודות The3D Zone

Check Also

עיצוב שנות ה-60 פוגש את הטכנולוגיה של המאה ה-21: מכונית הספורט המיתולוגית לוטוס Type 62-2 צויידה ב- 500 חלקים שהותאמו אישית והודפסו במדפסות התלת מימד של סטרטסיס

סטרטסיס (NASDAQ: SSYS), המובילה בפתרונות הדפסה תלת-ממדית פולימריים, משתפת פעולה עם מותג הרכב היוקרתי העולמי …

תגובה אחת

  1. חברת רם מחקר פיתוח שמחה לקחת חלק מרכזי בתכנון ופיתוח מכשיר Embrace Neonatal MRI מתקדם זה המיוצר בחלקו בהדפסת תלת מימד, סייעה רבות בתכנון מכשירים נוספים לתחום הרפואי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Share