חדשות חמות
בית / תעשייה / Under Armour חושפת את נעל הספורט הראשונה בעולם המודפסת בתלת מימד שתוכננה בשיתוף אוטודסק

Under Armour חושפת את נעל הספורט הראשונה בעולם המודפסת בתלת מימד שתוכננה בשיתוף אוטודסק

Share

מותג מוצרי הספורט הבינלאומי, Under Armour, ידוע מאז ימיו הראשונים ככזה הדוחק את גבולות ה׳גזרה׳. כעת, כשהיא חוגגת את חגיגות ה-20, מפגינה החברה פריצת דרך טכנולוגית בהיותה יצרנית נעלי הספורט הראשונה שהגיעה לקו הגמר עם נעל חדשה, המודפסת בתלת מימד, קלה במיוחד, עמידה, עם משככי זעזועים התומכת ברגלי המתאמן. והחידוש הגדול: במהלך התכנון נעשה שימוש במה שמוגדר כיום כ״generative design״ ובהדפסת תלת מימד – בשיתוף מובילת שוק נוספת – אוטודסק.

נעל ה-Architech היא נעל ספורט, רב שימושית, שתוכננה עבור הלקוחות הספורטיביים שמבצעים שלל פעילות ספורטיבית לאורך השבוע. הכוונה של החברה: שהנעל תחליף למעשה את שלל זוגות הנעליים שמשמשות למגוון שימושים, נעל שתאפשר תמיכה לכף הרגל בכל סוג פעילות. וכאן נכנסה לתמונה חברת אוטדסק, מחזיקת חזון ה-generative design – טכנולוגיה חלוצית המהווה חלק מעתיד התעשייה היוצרת, במסגרתה אלגוריתמים ממוחשבים יוצרים צורות ומבנים המבוססים על קריטריונים שונים – שלא היו ניתנים להשגה על ידי מתכנן אנושי.the3dzone.co.il מגזין ההדפסה בתלת מימד 3d printing the3dzone.co.il מגזין ההדפסה בתלת מימד 3d printing

הסוליה של ה-Architech פותחה במפקדת החברה בבולטימור, תוך שיתוף פעולה ממושך עם חברת אוטודסק שהביאה לשולחן השרטוט את חבילת ה- Autodesk Within המוגדרת כחבילת תוכנה ל-generative design.

the3dzone.co.il מגזין ההדפסה בתלת מימד 3d printing

עבור המשתמש מדובר במהלך פשוט: מכניסים את הדרישות מהאובייקט המתוכנן – משקל מקסימלי, עמידות נדרשת בלחצים, עמידות, מבנה וכד׳ ומערכת אלגוריתמים חכמה, עם יכולות ללימוד עצמי, נכנסת לפעולה, לומדת את הדרישות ומונעת חזרה על טעויות עתידיות. חלקה העליון של הנעל עוצב אף הוא תוך שימוש בתוכנות התלת מימד ובמקרה של Under Armour התכנון המורכב הסתכם בנעל הספורט הראשונה בעולם שהודפסה בתלת מימד.

חבילת התוכנה של אוטודסק, המשמשת כבר לא מעט חברות בתעשייה, מתכנון של שתלים רפואיים ועד לגשרים  מצמצמת את הטעויות האנושיות שיכולות היו להתבצע לאורכו של תהליך התכנון. אוטודסק היא מובילה גלובאלית בתחום תוכנות העיצוב ב-3D. החברה מפתחת תוכנות, שירותי ענן ואפליקציות למגוון רחב של תעשיות כולל: אדריכלות, הנדסה, תשתיות, בניה, ייצור, רכב, מדיה, בידור, עיצוב פנים ואמנות דיגיטלית.

הנעל החדשה תושק באתר Under Armour ב-18 במרץ במחיר של 300 דולר לזוג. מי שמתכוון לרכוש את הנעל כדאי שכבר יעמוד בתור: הדגם הראשון ייצא רק ב-96 זוגות…

Share

אודות The3D Zone

Check Also

סטרטסיס משיקה פלטפורמת תוכנת קוד פתוח לייצור תעשייתי מבוסס הדפסה תלת מימדית, המותאמת לעידן ה״תעשייה 4.0״

פלטפורמת ה-GrabCAD תשמש גם מדפסות תלת מימד תעשייתיות של סטרטסיס וגם של מדפסות של יצרנים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Share