חדשות חמות
בית / תעשייה / Aurora וסטרטסיס חשפו את הכטב"ם הסילוני הראשון בעולם שהודפס בתלת מימד

Aurora וסטרטסיס חשפו את הכטב"ם הסילוני הראשון בעולם שהודפס בתלת מימד

Share

חברת סטרטסיס (Stratasys) הישראלית-אמריקאית, בשיתוף עם חברת Aurora Flight Sciences, חשפו ביריד האווירי בדובאי את מה שהחברה מגדירה כ״פרוייקט ההדפסה התלת מימדית המורכב ביותר שנעשה עד היום בתחום כלי הטיס הבלתי מאויישים (כטב"ם)״.

כ-80% מחלקי הכטב"ם הסילוני, המגיע למהירות טיסה של כ-250 קמ"ש יוצרו באמצעות המדפסות התלת מימדיות של סטרטסיס שהפיקו – בהצלחה – כלי-טיס בעל מוטת כנף של 3 מטר ומשקל של 15 ק"ג בלבד.

החברה התבססה על מדפסות מסוג Fused Deposition Modeling כדי לייצר גופים חלולים וסגורים לגמרי, המאפשרים לייצר חלקים גדולים וחזקים, אבל קלים במשקל. בנוסף, החברה השתמשה בטכנולוגיית הדפסת מתכת כדי לייצר את נחירי הפליטה הסילוניים, ובחימום באמצעות לייזר כדי לייצר את מיכל הדלק.

THE3DZONE-Aircraft1

על פי דובר חברת אואורה, דן קמפבל, אחת ממטרות הפרוייקט המרכזיות היתה להוכיח היתכנות של פיתוח וייצור זריזים באמצעות טכנולוגיות 3D, כדי להראות שהטכנולוגיה מאפשרת לבצע אופטימיזציה שאינה ניתנת למימוש בטכניקות ייצור אחרות. ״למעשה, היא רצתה להוכיח שבטכנולוגיה החדשה מתאפשר הייצור של כלי-טיס ייעודי בודד למשימה מוגדרת, בלא העלויות הגבוהות של ייצור בכמויות נמוכות, המאפיינות שיטות ייצור מסורתיות״.THE3DZONE-Aircraft13

לדברי סקוט סבצ׳יק, מסטרטסיס, מדובר בהדגמה מושלמת של יכולות ההדפסה בתלת מימד בתחום התעופה. ״ניתן להשתמש במגוון חומרים ובמגוון טכנולוגיות – בכלי טייס אחד…״. הוא גם גילה כי החומר המועדף להדפסה של כלי טייס רבים הוא ה-ULTEM – חומר עמיד בפני עשן ולהבות שיש לו יתרון גדול אחד כשמדובר בכלי טייס: משקלו הנמוך…

Share

אודות The3D Zone

Check Also

מובילה בירוק: סטרטסיס ממנה את רוזה קובלנס לסמנכ"לית לקיימות

הובלתה של סטרטסיס את המעבר הגלובלי לייצור המוני ע"י שימוש בטכולוגיית ההדפסה בתלת מימד מלווה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Share