חדשות חמות
בית / תעשייה / Autodesk וקרן Catalyst CEL הובילו גיוס של 25 מיליון דולר ל-XJet הישראלית המתמחה בהדפסה תלת ממדית במתכת

Autodesk וקרן Catalyst CEL הובילו גיוס של 25 מיליון דולר ל-XJet הישראלית המתמחה בהדפסה תלת ממדית במתכת

Share

אקסג'ט פיתחה טכנולוגיה ייחודית המשתמשת בננו-חלקיקים בתרחיף נוזלי, לצורך בניה של אובייקטים תלת ממדיים ממתכת. איתן צרפתי, מנכ״ל משותף Autodesk ישראל: ״אנו ממשיכים לבחון השקעות ושותפויות נוספות עם מספר חברות ישראליות העוסקות בתחום, כשהמטרה: לדחוק את גבולות טכנולוגיות הייצור ולהאיץ את המהפכה התעשייתית החדשה".

 חברות ההדפסה בתלת ממד מרכזות תשומת לב רבה. עיקר הפוקוס בשנים האחרונות הוא בתחום הצומח ביותר, והמאוד נדרש במגוון תעשיות: הדפסת תלת ממד של מתכת. חברת ההדפסה הישראלית אקסג'ט בע"מ (.XJet Ltd) השלימה כעת גיוס הון משמעותי: החברה גייסה 25 מיליון דולר. הגיוס נעשה בהובלת Catalyst CEL – קרן פרייבט אקוויטי ישראלית-סינית וחברת Autodesk, מובילה עולמית בתחום תוכנות העיצוב ב- 3D למקצועות ההנדסה ולתעשיות הייצור באמצעות קרן ההשקעות Spark Investment Fund, ומשקיעים ותיקים מסבב הגיוס הקודם.

חברת אקסג'ט פיתחה טכנולוגיה ייחודית (NanoParticle Jetting), המשתמשת בננו-חלקיקים בתרחיף נוזלי, לצורך בניה של מודלים תלת ממדיים ממתכת. הטכנולוגיה מהווה פריצת דרך בהדפסה תלת-ממדית במתכת, ומאפשרת ייצור מדויק יותר של חלקים מורכבים מאוד, בהשוואה לטכנולוגיות הקיימות.

אקסג'ט עסקה בעבר בהדפסת מתכות עבור תחום הפאנלים הסולאריים ומזה כשנתיים ממוקדת בלעדית בפיתוח טכנולוגיה חדשנית בתחום הדפסת התלת ממד של מתכת – החברה מפתחת ומייצרת מדפסת ייחודית המשתמשת בטכנולוגית ׳התזת דיו׳ (Ink Jet) להדפסת מוצרים בתלת ממד ממתכת, כמו גם את הנוזל המיוחד, הכולל בתוכו ננו-חלקיקי מתכת המשמש להדפסה.

ההדפסה בתלת מימד
חנן גוטהייט, מנכ"ל ומייסד, דרור דנאי, סמנכ"ל בכיר, דורון אברמוב, סמנכ"ל פיתוח, ניר אקרמן CFO ואודי בלוך, סמנכ"ל תפעול

המשקיעים העיקריים בסבבים קודמים היו קרן ג׳מיני, Landa Ventures, אפלייד מטריאלס, Good Energies ומשקיעים סינים. ב-2014 גייסה החברה עוד 22 מיליון דולר מקרן אלומות וממחזיקי מניות קיימים, כדי לבצע את המעבר מהתחום הסולארי לתחום הדפסת מתכת בתלת ממד. הגיוס  הנוכחי, מיועד להשלמת הפיתוח  ולהשקת המוצרים בשווקים הבינלאומיים.

החברה ממוקמת בפארק המדע ברחובות. היא נוסדה על ידי חנן גוטהייט, יזם סדרתי, ממייסדי אובג'ט ומנכל"ה הראשון (שהתמזגה מאוחר יותר עם סטרטסיס). בחברה  66 עובדים וביניהם מספר רב של ותיקים ממובילי תעשיית הדפוס התלת ממד. לאקסג'ט למעלה מחמישים פטנטים בתחומים שונים. לדברי גוטהייט, הגיוס מהווה הבעת אמון נוספת בדרכה של החברה להובלת שוק ההדפסה בתלת ממד במתכת, שוק שצומח בקצב של 50% בשנה ומחולל מהפכה ביכולת לייצר סדרות קצרות של חלקי מתכת מורכבים בתחומי ייצור נרחבים. ״ההצטרפות של קרן הון סיכון מובילה (Catalyst) ושל חברה מובילה גלובאלית בתחום העיצוב וההדפסה בתלת ממד (Autodesk), מעניק לחברה הכרה בטכנולוגיה פורצת הדרך שלה בייצור בתלת ממד."

ההדפסה בתלת מימד
איתן צרפתי, מנהל תחום ה- Digital Manufacturing ומנהל מרכז הפיתוח Autodesk בישראל

Autodesk, היא מובילה גלובאלית בתחום תוכנות העיצוב ב- D3. החברה מפתחת תוכנות, שירותי ענן ואפליקציות למגוון רחב של תעשיות כולל: אדריכלות, הנדסה, תשתיות, בניה, ייצור, רכב, מדיה, בידור, עיצוב פנים ואמנות דיגיטלית. קרן Catalyst CEL הוקמה בשותפות בין קרן קטליסט הישראלית וקרןLimited CEL China Everbright. הקרן משמשת כגשר בין היזמות הישראלית והכלכלה הסינית. הקרן תומכת בחברות ישראליות בשלבי צמיחה וכניסה לשוק ומיוצגת  בחברת אקסג'ט על ידי יאיר שמיר, שגם מונה ליו"ר מועצת המנהלים.

לדברי יאיר שמיר שותף מנהל בקרן Catalyst CEL ויו"ר אקסג'ט: "לחברת אקסג'ט הנהלה מאוד מנוסה ובוגרת, עם טכנולוגיה חדשנית ואף מהפכנית, אשר ללא ספק תחולל שינוי משמעותי בתעשיית הייצור של חלקי מתכת מתוחכמים. אנו מקווים שכאשר המוצרים יבשילו, נוכל לסייע בעזרת שותפינו בקרן לחדירה מאסיבית של החברה לשוק הייצור ולתעשייה הסינית."

"התמיכה שלנו ב- XJet דרך קרן ההשקעות ספארק, נובעת מתוך אמונתנו כי לטכנולוגיה זו יש את הפוטנציאל לשנות את העתיד של תעשיית ה- additive manufacturing industry" אומר איתן צרפתי, מנהל תחום ה- Digital Manufacturing ומנהל מרכז הפיתוח Autodesk בישראל. "מרכז הפיתוח של Autodesk בישראל מתמקד בהובלה ובפריצת דרך לעתיד של תעשיית יצור הדברים, ואנחנו גאים לעבוד עם חברות כגון XJet, אשר כמונו, דוחפים את הגבולות של טכנולוגיות הייצור להאצת המהפכה תעשייתית החדשה."

ההדפסה בתלת מימד

סקר שוק שנערך לאחרונה מצביע שבעוד שסך שוק ההדפסה בתלת ממד צומח בקצב שנתי של 25%, הרי שתחום ההדפסה התלת ממדי במתכת צומח בקצב שנתי של 50%. ההדפסה בתלת ממד במתכת אומצה על ידי מספר רב של חברות פורצ'ן 100 ובכוונתן להגדיל את היקפי היישומים (בעיקר בתחום התעופה, הרכב והרפואה) בצורה משמעותית עם המעבר לייצור של סדרות קצרות במדפסות תלת ממד.

לדברי דרור דנאי, סמנכ"ל בכיר באקסג'ט ומוותיקי התעשייה של ההדפסה בתלת ממד, אקסג'ט היא החברה הראשונה שמצליחה להשתמש בהזרקת דיו לייצור חלקי מתכת תלת ממדיים באיכות גבוהה מאוד. ״תחום זה הינו בעל פוטנציאל רב עם התגברות הביקוש העולמי לייצור של סדרות ייצור קצרות. ההדפסה בטכנולוגיה החדשנית של אקסג'ט, המשתמשת בננו חלקיקים ממתכת, מאפשרת יצירה של אלמנטים מדויקים וגיאומטריות מורכבות במיוחד עבור מגוון יישומים בתעופה, בתעשיית הרכב, ברפואה בכלל ובתחום הדנטלי בפרט"

ההדפסה בתלת מימד
איתן צרפתי, מנהל תחום ה- Digital Manufacturing ומנהל מרכז הפיתוח Autodesk בישראל
ההדפסה בתלת מימד
יאיר שמיר שותף מנהל בקרן Catalyst CEL ויו"ר אקסג'ט

החברה תציג לראשונה את הטכנולוגיה שלה בכנס מקצועי מרכזי באורלנדו בחודש מאי השנה (2016  Rapid), ומאוחר יותר בסוף השנה בתערוכה בינלאומית בגרמניה.

למידע נוסף:

אתר החברה:  WWW.XJET3D.COM

אתר Autodesk ישראל: http://www.autodeskrnd.co.il/

אתר: www.catalyst-fund.com :Catalyst

 

 

Share

אודות The3D Zone

Check Also

סטרטסיס מחזקת את מעמדה בתעשיית הרכב העולמית: תשתף פעולה עם NASCAR ועם יצרנית הרכב טויוטה לייצור בהדפסת תלת מימד של חלקים למכוניות מירוץ

סטרטסיס (NASDAQ: SSYS), המובילה בפתרונות הדפסה תלת מימדית מבוססת פולימרים, מחזקת את עמדתה כשותפה להליכי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Share