חדשות חמות
בית / תעשייה / Autodesk University 2015: החידושים הלוהטים בתחום הדפסת התלת מימד

Autodesk University 2015: החידושים הלוהטים בתחום הדפסת התלת מימד

Share

אירוע האוניברסיטה של אוטודסק (Autodesk University 2015) שנערך בלאס וגאס, הביא עימו כמה בשורות לתעשיית ההדפסה בתלת מימד, כדוגמת שיתוף הפעולה בין אוטודסק ובין ענקית ייצור המטוסים Airbus (ראו ידיעה בנדון) ואת המשפט האלמותי שסיפק שם ה-CTO של החברה, ג׳ף קווואלסקי: “technology is making the quantum leap from passive to generative”.

החלק שבתמונה למטה אכן מרשים ביותר והוא נוצר מלמלעה מ-40 חלקי טיטניום ו-122 חלקים שהודפסו ב-Scalmalloy, חומר הפלא החדש לתעשיית ההדפסה בתלת מימד שמכיל אלומיניום, מגנזיום וסקאנדיום. התוצאה קלה בכ-45% מכל חלק דומה אחר שיוצר בשיטה מסורתית והוא ישולב במטוסי ה-Airbus A320.

the3dzone.co.il מגזין ההדפסה בתלת מימד 3d printing

פלטפורמת הספארק הביאה עימה עוד כמה בשורות. כך לדוגמה, הוצגו יכולות חדשות של מדפסת ה-Ember של אוטודסק, ובעיקר בתחום הצבע ונחשפו מספר צבעים חדשים איתם ניתן לשחק ולערבב לטובת הפקת צבעים חדשים. ה-Ember שנולדה כמדפסת להמחשת רעיונות ויכולות בתחום הספארק, היא מערכת פתוחה, כשכל אחד יכול לפתח רכיבים וחומרים עבורה, כך שגם בתחום הצבע כל אחד יכול לעשות כאן כרצונו ולערבב לו את הצבעים המועדפים עליו.

the3dzone.co.il מגזין ההדפסה בתלת מימד 3d printing

HP עשתה אף היא כמה גלים בשטח האוניברסיטה, עם טכנולוגיית Multi Jet Fusion והודיעה כי היא מתכוונת לקחת חלק גדול בתחום הדפסת התלת מימד בשנה הקרובה, אם כי כבר באירוע בווגאס, נדגמו מדפסות העושות שימוש בטכנולוגיה. לדברי לואיז באלדז, מנהלת הפיתוח של החברה, לקח לה כמה שנים של מחקר והתוצאה הסופית היא טכנולוגיית Multi Jet Fusion. ״כשכבר הגענו עם המוצר החדש היה ברור לנו שמדובר בטכנולוגיה בהחלט מהפכנית״. על פי התוכנית, בקנה כרגע מדפסת לצבע אחד ובהמשך לעבור לצבע.

the3dzone.co.il מגזין ההדפסה בתלת מימד 3d printing

פרוייקט ProtoCycler שהושק לראשונה באינדיגוגו, והוצג בשטח, הוא פתרון למלחמה בבזבוז חומר ההדפסה שמשמש להדפסת תלת מימד. מדובר למעשה במכונה אליה משליכים שאריות חומר הדפסה ומוצרים שנדפקו בייצור והמכונה מייצרת במקום סלילי הדפסה ברי שימוש. ״המכונה שלנו יודעת לקחת חומרים ישנים ולמחזר אותם לחדשים״, אמר דנון אוסטרמן, מנכ״ל ReDeTec, יצרנית המכשיר.

the3dzone.co.il מגזין ההדפסה בתלת מימד 3d printing

גם מותגי העל לא נפקדו מהתצוגה. ריבוק ואדידס כבר עושות שימוש בהדפסת תלת מימד מזה שנים, ושמות חדשים, דוגמת Footprint צצים חדשות לבקרים, כשהם עושים שימוש בשילובי סריקות תלת מימד והדפסת תלת מימד לטובת ייצור מותאם אישית של נעליים. לפי טים גנטר, מ-Footprint (שמנסה לייעל את הליך ייצור הנעליים על פי מידה אישית) הבעיה המרכזית בהדפסת נעליים היא עודפי הייצור הנוצרים בתהליך ההדפסה בתעשייה שמתמודדת עם ייצור של 300 מיליון זוגות נעליים בשנה. בתערוכה הודגמה הדפסה של נעל באמצעות שימוש בחומר FDM והמוצר הסופי יעשה שימוש ב-SLS באבקת ניילון DuraForm FLEX.

the3dzone.co.il מגזין ההדפסה בתלת מימד 3d printing

בצד האמנותי של הזירה הציג דניאל תרוף, כדי להדגים את השפעת הטבע על ההדפסה העכשווית כששאלת המפתח שהעלה בהרצאה שהעביר היתה: מה אם במקום לייצר מוצרים ניתן יהיה לגדל אותם? את הקונספט הוא הדגים באמצעות מנורות העשויות מפטריות אמיתיות כשהתהליך מתבצע בשיתוף פעולה עם חברת Ecovative. העסק עובד די פשוט: מדפיסים תבנית בצורה הרצויה, מצפים אותם בשתית חיה של מצע פטריות ומזון ומחכים שיגדל…

Share

אודות The3D Zone

Check Also

מדפסת חדשה של Raise3D תייעל ותוזיל ייצור חלקים מסיבי פחמן

חברת Raise3D ספקית גלובלית של מדפסות תלת מימד (מיוצגת בישראל על ידי חברת קליבר) חשפה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Share