חדשות חמות
בית / תוכנה / CASTOR ממשיכים לקטוף פרסים

CASTOR ממשיכים לקטוף פרסים

Share

אחרי שזכה בתחרות קולר השנתית של הפקולטה לניהול באוניברסיטת תל אביב, לסטארט-אפים בתחילת דרכם, קטף השבוע סטארטפ התלת מימד, Castor את המקום השלישי בתחרות הסטארט-אפים הראשונה למיזמים פורצי דרך בתחום התעשייה החכמה, עבור "תוכנת ההדפסה התלת מימדית החכמה הראשונה לייצור".

התחרות נערכה במסגרת ועידת  ״תעשייה 4.0״ , הוועידה השנתית המרכזית של מגזרי הייצור בישראל, על ידי  התאחדות התעשיינים בשיתוף קבוצת אנשים ומחשבים. הוועידה שהתקיימה במתחם הכנסים לאגו בראשל"צ, הפגישה מאות סמנכ"לי ומנהלי ייצור, מומחים ומנהלי מערכות מידע בתעשייה, בממשל ובאקדמיה והציגה את החידושים הטכנולוגיים האחרונים המיועדים למפעל החכם, האינטרנט התעשייתי של הדברים, מערכות רובוטיקה, כלי בינה מלאכותית בשירות התעשייה ומערכות סייבר המיועדות לרצפת הייצור.

Castor הוקמה על ידי עומר בלייר ואלעד שילר, שיזמו שירות בענן לאופטימיזציית ייצור חלקים, בין היתר בשימוש בהדפסת תלת מימד. התוכנה מאפשרת ליצרנים לבחור אם להעדיף הדפסת תלת מימד על פני שיטות הדפסה מסורתיות בבניית חלקים למכונות תעשייתיות. לאחר שהיא מנתחת את הנתונים של המוצר הנדרש, התוכנה בוחרת את הטכנולוגיה המתאימה ביותר להדפסה ואף מציעה שיפורים בבניית המוצר הנדרש ומוצאת לשכת שירות קרובה שתתאים להדפסת המוצר.

את המקום הראשון בתחרות לקח המיזם אקופלנט שפיתח פטנט ידידותי לסביבה להגדלת יעילות המפעל, תוך השגת חיסכון אנרגטי משמעותי בפעילות המדחסים הצורכים כמעט 60% מהוצאות האנרגיה שלו ולמקום השני הגיע המיזם אומיקה ויז'ן שפיתח כלי בינה מלאכותית לבקרה על הייצור באמצעות לימוד מכונה ולמידה עמוקה. 

תחרות הסטארטאפים מאפשרת לחברות הזנק הפועלות בתחום התעשייה החכמה לקבל חשיפה והכרה של המוצרים והשירותים אותם פיתחו בפני מאות מפעלים. מטרת התחרות הייתה לקדם את פיתוח החדשנות בעולם התעשייה החכמה תוך הטמעתה במפעלים מקומיים ובמפעלים ברחבי העולם. 

אילן אלתר מנכ"ל חברת אלתרנט ויו"ר וועדת השיפוט של התחרות מעניק את הפרס הראשון לדורון פורת- מנהל פיתוח עסקי באקופלנט. צילם: ניב קנטור.

אילן אלתרמנכ"ל אלתרנט, יו"ר וועדת השיפוט של התחרות: "בסך הכל נרשמו לתחרות כ-30 סטארט אפים בדרגות בשלות שונות. שמונה החברות הבולטות שהציגו את הרעיונות המקוריים ביותר, התחרו בשלב הגמר והציגו את המיזם שלהן בפני צוות השיפוט. אל קו הסיום הגיעו שלושה סטרטאפים בעלי פוטנציאל ממשי לתרום לתחום התעשייה החכמה ולהצעדת מפעלים לעידן החדש בפעילותם".

Share

אודות The3D Zone

Check Also

HP ו-Rebook חשפו נעלי יוקרה חדשניות וברות קיימא בהדפסת תלת מימד

שני מותגי העל, Reebok ו-HP, חשפו קונספט חדש של נעלי ספורט, בשיתוף פעולה עם מותג …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Share