חדשות חמות
בית / תעשייה / Wohlers: שוק הדפסות התלת מימד יעבור את רף ה־21 מיליארד דולר ב־2020

Wohlers: שוק הדפסות התלת מימד יעבור את רף ה־21 מיליארד דולר ב־2020

Share

לפי נתונים שפרסמה חברת המחקר Wohlers, שוק הדפסות התלת מימד הסתכם ב־2013 ב־3.1 מיליארד דולר וצפוי להגיע ל־12.5 מיליארד דולר ב־2018 ולגדול ל־21 מיליארד דולר ב־2020 – כלומר שיעור צמיחה שנתי של כ־34%. את הנתונים המרשימים מציג הבוקר דרור רייך מה׳כלכליסט׳, בסקירת השוק ובנסיון להעריך לאין הולך התחום שנחשב לאחד החמים על מפת הטכנולוגיה, התעשייה, הכלכלה ותרבות הצריכה בעולם.

יש בעיה בתחום, אומר רייך. ״המניה של החברה הגדולה בענף במונחי שווי שוק, סטרטסיס (Stratasys) הישראלית, נפלה ב־75% מתחילת השנה לשווי של 1.2 מיליארד דולר, 3D סיסטמס (3D Systems) הנסחרת בניו יורק, שהיא השחקנית השנייה בגודלה בתחום, איבדה 72% מערכה לשווי שוק של כמיליארד דולר. אקס־וואן (ExOne), שחקנית קטנה וצעירה יחסית בוול סטריט, איבדה באותה תקופה כ־41% מערכה, ומטריאלייז (Materialise) האירופית, שהנפיקה בנאסד"ק רק בשנה שעברה, כבר נחלשה ב־15%.״ בעיה.

THE3DZONE-X1-2

רייך מסכים כי הדפסת התלת מימד נמצאת עוד בתחילת דרכה, אך כבר כיום יש לה מגוון אדיר של יישומים — ממודלים הנדסיים, דרך רכיבים לתעשיות הרכב והתעופה, ועד שתלים רפואיים, הלבשה והנעלה, ציוד צבאי, מזון וצעצועים. ״הציפיות לצמיחה בענף הזה היו גבוהות במיוחד, ובמקביל גם רמות התמחור של מניות חברות התלת מימד, אך הירידות החדות לאחרונה – במיוחד במניות 3D סיסטמס ואקס־וואן – נובעות כנראה מחששות המשקיעים. אלה חוששים מפני היווצרות בועה לאחר שהציפיות הגיעו לשיא. השחקניות המובילות אכן החלו להציג סימני האטה בקצב הצמיחה. חלק ניכר מהצמיחה הגבוהה של יצרניות מדפסות התלת מימד נשען על פעילות של מיזוגים ורכישות, בעוד שיעורי הצמיחה האורגנית היו נמוכים יותר. מצב כזה מאפיין, בדרך כלל, שוק שנמצא בתחילת דרכו מבחינת פוטנציאל הצמיחה. בתקופה הקרובה השוק עשוי אף להפגין תנודתיות יתר בביצועי החברות ובשערי מניותיהן״.

Share

אודות The3D Zone

Check Also

HP ו-Rebook חשפו נעלי יוקרה חדשניות וברות קיימא בהדפסת תלת מימד

שני מותגי העל, Reebok ו-HP, חשפו קונספט חדש של נעלי ספורט, בשיתוף פעולה עם מותג …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Share