חדשות חמות
בית / Business / ננופבריקה הישראלית, מפתחת ה-micro 3D printing, מצטרפת לתוכנית המסחור של סימנס

ננופבריקה הישראלית, מפתחת ה-micro 3D printing, מצטרפת לתוכנית המסחור של סימנס

Share

ננופבריקה (Nanofabrica), סטארטאפ ישראלי, המתמחה בתחום מיקרו הדפסת התלת מימד (micro 3D printing), הודיע על הצטרפותו לתוכנית Siemens Dynamo, תוכנית שמטרתה סיוע לסטארטאפים בתהליכי המסחור של הטכנולוגיה שפיתחו.

הפתרון שפיתחה ננופבריקה, כך אומרים בתוכנית, תפס את תשומת הלב שלהם בהיותו מהפכני בגישתו ובפוטנציאל שיש לו להשפיע על תעשיות דוגמת התעופה והחלל, הרכב, רפואה אופטיקה והמוליכים למחצה.

ננופבריקה הציגה את הטכנולוגיה פורצת הדרך שלה באביב 2019, שמבטיחה הדפסות בתלת מימד בקנה מידה זעיר מתמיד. הטכנולוגיה משלבת שימוש בהדפסת DLP (digital light printing) עם אופטיקה מתקדמת והיא אמורה להתמודד בהצלחה עם האתגרים הכרוכים בהדפסות מיקרו וננו – מבחינת עלויות, מהירות ותאימות. 

לדברי רן לבנת, ממנהלי Siemens Dynamo, הצוות עקב אחר פעילות ננופבריקה מזה שנה. ״חלק מהלקוחות היותר חדשניים שלנו כבר משתמשים בטכנולוגיה שלהם באופן מסחרי וראינו שם את ההשפעות המהפכניות על הליכי עיצוב המוצר וההפקה״. 

אחד האספקטים היותר מעניינים בטכנולוגיית ההדפסה בתלת מימד הוא בהדפסת ה-multi-resolution. הטכנולוגיה מסוגלת להדפיס אלמנטים שונים ברמות רזולוציה משתנות והתוצאה היא קצב הדפסה מהיר יותר לחלקים הדורשים פחות דיוק ומצד שני הדפסה באיכות מאוד גבוהה לפרטים הדורשים דיוק רב. בפועל, גישת ה- multi-resolution יכולה להוביל לקצבי הדפסה גבוהים בהרבה – בין 5-100 פעם מהיר יותר מטכנולוגיות הדפסת micro AM אחרות בשוק. 

לדברי ג׳ון דונר, מנכ״ל ננופבריקה, בזמן שיש עלייה משמעותית במספר היצרנים שמאמצים ייצור בהדפסות תלת מימד, תחום המיקרו ייצור מעט הוזנח. ״יש מגמה מובהקת בתעשייה למיניטואריזציה של מוצרים ורכיבים, אבל תחום ההדפסה בתלת מימד לא הצליח להגיע לרמות הרזולוציה, המהירות והעלויות ההכרחיות להליכי ייצור מיקרו בכמויות מסחריות״. 

Share

אודות The3D Zone

Check Also

סטרטסיס מחזקת את מעמדה בתעשיית הרכב העולמית: תשתף פעולה עם NASCAR ועם יצרנית הרכב טויוטה לייצור בהדפסת תלת מימד של חלקים למכוניות מירוץ

סטרטסיס (NASDAQ: SSYS), המובילה בפתרונות הדפסה תלת מימדית מבוססת פולימרים, מחזקת את עמדתה כשותפה להליכי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Share