חדשות חמות
בית / Business / עכשיו בישראל: מדפסות התלת מימד השולחניות של MakerBot

עכשיו בישראל: מדפסות התלת מימד השולחניות של MakerBot

Share

ההשקה הרשמית של  MakerBot בארץ על ידי הנציגה הישראלית  סיסטמטיקס, ניתן יהיה לרכוש מהיום מספר דגמים של מדפסות התלת-מימד של החברה, הנחשבת בתעשייה לקובעת הסטנדרט למדפסות תלת-מימד שולחניות:

MakerBot Replicator 2 – יותר חלקים למודל אחד

ה-MakerBot Replicator 2 היא מדפסת D3 שולחנית, המדפיסה מודלים באיכות גבוהה וברזולוציית שכבות של 100 מיקרון – שמשמעותה דיוק מקסימלי בפרטים (ככל שגובה השכבה קטן יותר, הרזולוציה הסופית וחדות הפרטים גבוהות יותר). המדפסת, השייכת למשפחת הדור הרביעי של מדפסות MakerBot, מותאמת במיוחד להדפסה בחומר מסוג PLA (המאפשר הדפסת פרטים חדים ויוצר מודלים חזקים במיוחד). איזור ההדפסה הגדול במיוחד (410 אינץ' רבוע), מאפשר להדפיס יותר חלקים למודל אחד, או חלקים גדולים יותר ב'הרצה' אחת. מחירה הנמוך יחסית של המדפסת (מחיר מבצע – 8,995 ש"ח) הופך את המדפסת לאידיאלית עבור אנשי מקצוע, לתחום החינוך ולמשתמשים ביתיים. המדפסת נמכרת כיחידה אחת (אין צורך בהרכבה עצמית) והיא כוללת תוכנה ייעודית – MakerWare ההופכת את תהליך ההדפסה לקל ונוח.

חומר ההדפסה, PLA, הוא ביופלסטיק ממוחזר, שמפגין שרידות ארוכת זמן, ללא התקלפויות, עיוותים או התכווצות. לעומת חומרי הדפסה אחרים, דוגמת פלסטיק ה-ABS, ההדפסה של ה-PLA צורכת 32% פחות אנרגיה.

MakerBot Replicator 2X – משחקים בצבע נוסף, או בחומר נוסף

מדפסת ה-MakerBot Replicator 2X  מכילה שני ראשי הדפסה, נתון המאפשר משחקים בצבע נוסף, או בחומר נוסף. ניתן לשחק גם ברזולוציות שונות לחלקים שונים ובצפיפותם.         

ה- Replicator 2X מותאמת לעבודה עם פלסטיק ABS, חומר חזק וגמיש, שנעשה בו שימוש רב כיום (לדוגמה, אבני הלגו). כך, ניתן לבנות ממנו כמעט כל צורה אפשרית ועלות החומרים הלא יקרה, משמעותה שניתן לבצע נסיונות רבים בלי לחשוב על עלות ההדפסה הסופית.

מייקרבוט. הדור החמישי כבר בישראל

ראש ההדפסה השני מהווה מיני-מהפיכה אמיתית, כשהוא מאפשר הדפסה של מוצרים ומודלים שלא ניתן היה להדפיסם קודם לכן, יצירת מודלים בעלי צבעים מורכבים ושימוש בחומרים משניים, דוגמת PLA, המקל על בניית חלקים מכניים נעים, משחק גדלים של ראשי ההדפסה, שימוש בשני החומרים – ABS בשילוב PLA והדפסת שני מודלים – במקביל באותה הדפסה.

MakerBot Replicator – חיבור לענן ומעקב באמצעות אפליקציה ייעודית בנייד

המדפסת MakerBot Replicator  הינה מדפסת תלת מימד שולחנית השייכת לדור החמישי של מדפסות MakerBot. מדפסת זו הינה גירסה מחודשת ומשודרגת של ה-Replicator 2 עם חווית משתמש עשירה הכוללת מסך LCD צבעוני, חיבור  USB, חיבור לענן, מצלמה מובנית  המאפשרת מעקב אחר התקדמות ההדפסה באמצעות אפליקציה ייעודית בנייד וראש הדפסה חכם אשר עושה בקרה לתהליך ההדפסה ויודע לשלוח התראות לנייד ברגע שהוא מזהה עצירה בהדפסה/בהזרקת החומר.

MakerBot Replicator Z18 – מקצועית במידות 'אקסטרא-לארג"

ה-MakerBot Replicator Z18 השולחנית היא מדפסת 3D מקצועית במידות 'אקסטרא-לארג",  שכבר קטפה לא מעט פרסים ואותות. מידותיה של המדפסת – 30.5X30.5X45.7 ס"מ, מאפשרים להדפיס מודלים בגובה של עד 46 ס"מ, . עם תג המחיר של 36,108 ש"ח והיא מתחרה בהצלחה במדפסות העולות עשרות אלפי דולרים, המיועדות לאותן משימות: הדפסת מודלים גדולים ומורכבים, בעיקר בקרב המשתמשים היותר מקצועיים שגם אוהבים לחשוב בגדול: מהנדסים, אדריכלים ואנשי חינוך. כך, ניתן להדפיס באמצעותה מודלים תעשייתיים גדולים, אבי טיפוס למנועים, מודלים לאפקטים מיוחדים לסרטים ודגמי מטוסים מהדור הבא. העובדה שהמדפסת מגיעה עם מיכלי ענק לחומר הגלם להדפסה, משמעותה שאין צורך לדאוג לחידושו במהלך הדפסות בקנה מידה גדול במיוחד.

יתרונות נוספים: היכולת להדפיס מספר מודלים במקביל, שימוש בראש הדפסה 'חכם' שניתן להחליפו, עם אפשרות למשלוח הודעות על מחסור בחומרי הדפסה לסלולר, מסך LCD צבעוני להעשרת חויית המשתמש, מצלמה מובנית למעקב אחר תהליך ההדפסה (עם אפשרות לשיתוף הסרט ברשתות החברתיות), קישורי USB, Wi-Fi ואית'רנט, שימוש בחומר PLA, הדפסה ברזולוציה של 100 מיקרון ואפליקציה חינמית לאחסון קבצים והעלאתם לענן.

MakerBot Replicator Mini – המדפסת הקלאסית לבית, למשרד ולבית הספר

ה-MakerBot Replicator Mini היא המדפסת הקלאסית לבית, למשרד ולבית הספר. זוהי מדפסת 3D מהדור החמישי, ועם השקתה כבר זכתה בשלל תארי כבוד ופרסים, מה-Best of Show ב-CES ועד ה-PC Pro Greatest Hits . בחברת MakerBot מאמינים כי היא תשחזר את המהפכה שהתרחשה לפני 30 שנה, כשהמחשבים עברו מהמשרדים לבתים. המדפסת הלא יקרה (8,815 ש"ח), מיועדת לשימוש הביתי ובעיקר לילדים ובני נוער, כשהיא מכינה אותם לעידן חדש. מאתר Thingiverse.com ניתן להוריד למעלה מ-300 אלף דגמים – בחינם – ולהדפיסם בבית. ניתן גם לעצב באמצעות מספר כלים פשוטים דוגמת האפליקציה החינמית לטאבלטים MakerBot PrintShop. למדפסת יש מצלמה מובנית המאפשרת אף מעקב מרחוק באמצעות אפליקציה ייעודית.

MakerBot Digitizer – מה'חיים האמיתיים'  לקובץ תלת-מימד

MakerBot Digitizer הוא סורק D3 חדש המאפשר לכל אחד ליצור בקלות ובמהירות דגמי תלת-מימד. הסורק לוקח אובייקטים מה'חיים האמיתיים', וסורק אותם תוך שימוש במצלמה ובשני לייזרים – לקובץ תלת-מימד – ללא כל צורך בידע מוקדם בתכנון בתלת-מימדי. ניתן לייצר עימו יצירות אמנות, פסלים, דמויות ואף להשתמש בו לתיעוד ושימור חפצים עד להיקף וגובה של 20 ס"מ ומשקל של 3 ק"ג.

MakerBot מיוצגת בישראל על ידי חברת סיסטמטיקס.

Share

אודות The3D Zone

Check Also

יצרנית מכונית המירוץ פורמולה 1 של מקלארן מדפיסה בתלת מימד 9000 חלקים בשנה באמצעות הטכנולוגיות של סטרטסיס

קיצוצים תקציביים וזמני הפקה מקוצרים הובילו את מקלארן למציאת פתרונות טכנולוגיים שגם יחסכו כסף וגם …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Share