חדשות חמות
בית / Technology / וולוו יוצאת להגנת הסביבה בגיבוי הדפסת תלת מימד

וולוו יוצאת להגנת הסביבה בגיבוי הדפסת תלת מימד

Share

חברת הרכב וולוו התחייבה כבר לפני לא מעט שנים לעשות ככל שביכולתה לסייע במלחמה בזיהום הסביבה. אחת הפעולות האחרונות גייסה את טכנולוגיית ההדפסה בתלת מימד להגנה על החי בנמל סידני. הסיפור פשוט: בסקר מקיף שערכה החברה התברר כי מעל למחצית קו החוף של סידני שבאוסטרליה, נכבש על ידי חומות מעשה ידי בני אדם. התיעוש המהיר והמעבר לערים הגדולות הרס בהדרגה את עצי המנגרוב הגדולים ששכנו על גדות הים ויחד עם העילמות העצים נעלמו לא מעט בעלי חיים שחיו בסבך השורשים של העצים. וכמו בכל תאונת שרשרת, גם כאן, היעלמות החי השפיעה על איכות המים שהלכו והזדהמו. 

הפתרון של וולוו, כדי לסייע לחיי הים היה לנסות ולשחזר עבור בעלי החיים את סביבתם הטבעית של פעם ולמשימה גוייסו לא מעט גופי שימור סביבה שפיתחו וייצרו בהדפסת תלת מימד אריחים גדולים שעליהם טקסטורה של שורשים חיים. הללו הוצמדו על חומות הנמל, כשהם טבולים במים ויהוו עם הזמן תחליף לשורשים האמיתיים. האריחים המכונים Living SeaWall, מחקים, אחד לאחד את שורשי עצי המנגרוב ומספקים טקסטורה שידידותית למגוון בעלי חיים.

הם הודפסו בשילוב של בטון ופלסטיק ממוחזר והעיבוד הוא גס ביותר, שכן הטקסטורה שלהם מזכירה במידה רבה את הטקסטורה של הצדפות, שחיות בנמל ומהוות את אחד מבעלי החיים שתורמים יותר לסביבה בהיותן מעין ״פילטר סינון״ חי. הדמיון, כך מקווים ימשוך לקירות החדשים צדפות שיבחרו להתיישב שם. 

הציפיה כעת היא שאחרי השלמת הציפוי של קירות הנמל, מגוון בעלי חיים יבחר למצוא עליהם את ביתם החדש. לדברי ראש עיריית סידני שחנך את המיזם, הפוטנציאל להצלת הסביבה בהחלט קיים. ״שמחתי לראות את כל מקבלי ההחלטות המעורבים בוחרים בפתרון של הדפסת תת מימד שכן מדובר בטכנולוגיה חדשנית, לא שגרתית שיוסכת לא מעט כסף והיא קלה בשימוש. היה זול לייצר את האריחים ולהתקינם וההערכה שלנו היא שתהיה להם השפעה מדהימה על הסביבה מתחת למים״. 

Share

אודות The3D Zone

Check Also

30 ביוני. וובינר מקצועי: טכנולוגיות תלת מימד חדשות (וכן, כולל גם כמה חשיפות ראשונות)

  באופן די מצער, אין במחוזותינו יותר מדי אירועים מקצועיים שעוסקים בהדפסת תלת מימד, בהם …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Share