חדשות חמות
בית / Technology / AML3D יצרה את רכיב צנרת הנפט והגז הגדול ביותר שהודפס עד היום בתלת מימד

AML3D יצרה את רכיב צנרת הנפט והגז הגדול ביותר שהודפס עד היום בתלת מימד

Share

הדפסת תלת מימד בתעשיית הנפט והגז ממשיכה לצמוח. AML3D הודיעה שייצרה את רכיב צנרת הנפט והגז הגדול ביותר שהודפס בעולם עד היום ממתכת, באמצעות הדפסת תלת מימד. הטכנולוגיה הייחודית בה נעשה שימשו היא ״תוסף חוט״ (WAM) של AML3D שיכולה לשמש גם עבור יישומים בתעופה וחלל, הגנה, ימית, ייצור, כרייה ועוד. ההדפסה עצמה בוצעה בעמידה בסטנדרטים האמריקאיים הגבוהים ביותר להדפסת חלקים לתעשייה. ההכרזה מגיעה שבועות ספורים בלבד לאחר ש-MX3D השתמשה בטכנולוגיה משלה כדי ליצור חלק קריטי בטיחותי לתעשיית הנפט והגז.

החלק המדובר הודפס באמצעות תהליך ה-WAM המוגן בפטנט של AML3D, המשלב ׳קשת חשמלית׳ עם כבל ריתוך מאושר בתהליך Directed Energy Deposition (DED). לטענת החברה, התהליך נבחר בעיקר מכיוון שניתן להשתמש בו להדפסת חלקי מתכת גדולים בסביבת ייצור פתוחה בצורה חופשית באמצעות גז אינרטי מקומי, מה שמבטל את הצורך בתא ייעודי להדפסה. הרכיב הודפס בחתיכה אחת והראה תכונות חומר משופרות ויוצר בפחות זמן משמעותית משיטות מסורתיות.

התמונות באדיבות AML3D

לדברי אנדרו סלס, מנהל AML3D, הוא נפעם מהתוצאות של בדיקות הלחץ הגבוה שבוצעו לאחר ההדפסה. ״הפרוייקט שלנו עורר עניין עניין רב מצד חברות וגופים נוספים במגזר הנפט והגז ואנו נמצאים כבר בדיונים עם מספר חברות. היכולת להדגים את היכולות ותוצאות הבדיקה של תהליך ייצור בטכנולוגיה המוגנת בפטנט שלנו (WAM) פותחת את הדלת ליישומים גדולים בהרבה."

Share

אודות The3D Zone

Check Also

HP ו-Rebook חשפו נעלי יוקרה חדשניות וברות קיימא בהדפסת תלת מימד

שני מותגי העל, Reebok ו-HP, חשפו קונספט חדש של נעלי ספורט, בשיתוף פעולה עם מותג …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Share