חדשות חמות
בית / Uncategorized / עיצוב שנות ה-60 פוגש את הטכנולוגיה של המאה ה-21: מכונית הספורט המיתולוגית לוטוס Type 62-2 צויידה ב- 500 חלקים שהותאמו אישית והודפסו במדפסות התלת מימד של סטרטסיס

עיצוב שנות ה-60 פוגש את הטכנולוגיה של המאה ה-21: מכונית הספורט המיתולוגית לוטוס Type 62-2 צויידה ב- 500 חלקים שהותאמו אישית והודפסו במדפסות התלת מימד של סטרטסיס

Share

סטרטסיס (NASDAQ: SSYS), המובילה בפתרונות הדפסה תלת-ממדית פולימריים, משתפת פעולה עם מותג הרכב היוקרתי העולמי רדפורד ותייצר למעלה מ-500 חלקים המודפסים בתלת-מימד המיועדים לאחד מהאייקונים הגדולים של עולם הרכב: ה-  ה-Lotus Type 62-2 coachbuilt. הפרוייקט כולו מככב בימים אלה בתוכנית טלוויזיה תיעודית של Discovery+.

הסידרה החדשה עוקבת מקרוב אחר אמנות בניית מכוניות עבר מיתולוגיות תוך שימוש בטכנולוגיה של המאה ה-21. שני הכוכבים (חוץ מהמכונית) הם בונה המכוניות אנט אנסטד ונהג המירוץ לשעבר בפורמולה 1 ג'נסון באטון, והיא מתעדת את בניית מכונית העל הרטרו-מודרנית לוטוס מסוג 62-2.

״זוהי דוגמה מושלמת לשימושים מתקדמים בהדפסת תלת מימד והצופים מקבלים מבט מבפנים על התהליך מהתכנון ועד ליצירת אב טיפוס, כלי העבודה ולבסוף ייצור חלקים תוך שימוש בטכנולוגיות של סטרטסיס, דוגמת FDM, PolyJet וסטריאוליטוגרפיה 3D״, אומר אנסטד. "טכנולוגיית ההדפסה התלת מימדית של סטרטסיס נתנה לנו את החופש העיצובי והיכולת ליצור בקלות חלקים מותאמים אישית. השתמשנו בידע וביכולות רבות השנים של בניית מכוניות מירוץ מותאמות ובדרך עשינו שימוש בטכנולוגיות של המאה ה-21".

Cred: Izzy Roa

כדי לייצר את שתי המכוניות הראשונות, הודפסו בתלת מימד למעלה מ-500 חלקים שונים. תוך שימוש  בתוכנת GrabCAD Shop של סטרטסיס, תזמן הצוות של רדפורד ועקב אחר הדפסות התלת מימד שבוצעו במקביל בחמישה אתרים גלובליים, שם עבדו 20 מדפסות שונות בו-זמנית, תוך הדגמה של ייצור מבוזר.

Cred: Izzy Roa

“שילוב טכנולוגיית ההדפסה בתלת מימד איפשר לחבר את ייצור מכוניות העל של שנות השישים למאה ה-21 עם הסגנון והתכונות היוקרתיות וההיפר-מותאמות אישית שהלקוחות שלהם מצפים לרכב בקנה מידה הזה", אמר פט קארי, סמנכ״ל, צמיחה אסטרטגית בסטרטסיס ארה״ב. "זו דוגמה יפה למשהו שאנחנו רואים כל יום בתעשיית הרכב: הקונים מחפשים התאמה אישית והדפסת תלת מימד מאפשרת את זה".

Cred: Izzy Roa

בין החלקים שהודפסו: בסיסים לרמקולים פנימיים, תושבות למילוי דלק ותא המטען, כמו גם מגוון פריטים חיצוניים רבים כמו בתי מראות צד, תעלות רדיאטור ופתחי אוורור גוף שהודפסו בחומר ניילון 12 סיבי פחמן וחומר ASA שיועמדו בדרישות חוזק אך גם  חופש עיצובי מלא. אנסטד: "כשהשקנו מחדש את הפרוייקט רצינו לעבוד רק עם חברות ברמה עולמית. לוטוס היא חברה ברמה עולמית, רדפורד היא חברה ברמה עולמית. ואז כאשר הסתכלנו על חלקים מודפסים בתלת מימד, היה לנו ברור שנבחר בסטרטסיס."

Share

אודות The3D Zone

Check Also

HP ו-Rebook חשפו נעלי יוקרה חדשניות וברות קיימא בהדפסת תלת מימד

שני מותגי העל, Reebok ו-HP, חשפו קונספט חדש של נעלי ספורט, בשיתוף פעולה עם מותג …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Share