חדשות חמות
בית / Uncategorized / מותג התכשיטים היוקרתי פורמן: המעבר להדפסת תכשיטים בתלת מימד הוא התפתחות טבעית

מותג התכשיטים היוקרתי פורמן: המעבר להדפסת תכשיטים בתלת מימד הוא התפתחות טבעית

Share

לא כל יום עולים לכותרות העיתונות הכלכלית אמנים ומעצבים, אבל, האחים יונתן ובת שבע פורמן עשו את זה ב״כלכליסט״ של הבוקר. בראיון ראשון לכתבת מורן לונדון, הם מספרים על השושלת המשפחתית, על הסבא שהתחיל אותה וכיצד התבצע המעבר להדפסת תלת מימד.

לונדון מספרת בכתבה כי המותג פורמן התפרסם בזכות האיכות והייחוד שלו ואף זכה שלוש פעמים באוסקר של עולם התכשיטנות "De Beers Diamond International Awards", כשבין לקוחותיו בפרופיל גבוה היה גם נלסון מנדלה. העסק הוקם על ידי סיד פורמן בדרום אפריקה ובאופן טבעי כל המשפחה ׳נשאבה׳ פנימה.

כיום, גם נכדיו, ובהם האחים יונתן (30) ובת שבע (27) מקרני שומרון, מצאו את עצמם ממשיכים את המסורת. "זה לא שתכשיטנות היתה חלום ילדות שלנו", מסבירים השניים לכלכליסט, "אבל תמיד היה ברור שכשיגיע הזמן להתחיל את החיים, זו תהיה הבחירה הטבעית". הם הקימו בישראל את "Forman 3D Generation", מותג תכשיטים יוקרתי, אבל כזה שמשתמש בטכנולוגיה עדכנית.FORMAN-THE3D ZONE-122

המעבר להדפסת תלת מימד היה הליך טבעי והשניים בחרו במדפסת מדפסת ה-Form 2  של חברת סיסטמטיקס, ספקית פתרונות מחשוב ייעודיים ונציגת  FormLabs בישראל – מדפסת המוגדרת על ידי יוצריה כ"מדפסת השולחנית החזקה, החכמה והמתקדמת ביותר הקימת כיום". המדפסת עושה שימוש בטכנולוגיית סטריאוליטוגרפיה (SLA) ובממשק משתמש ידידותי, כדי להדפיס אובייקטים ברזולוציה גבוהה במיוחד ורמות דיוק וגימור שלא היו מוכרות קודם לכן בתחום המדפסות השולחניות. ה-Form 2 מדפיסה מודלים גדולים יותר, עם מרכיבים מדויקים יותר, יכולות חיבור שונות וחווית הדפסה אינטואיטיבית והיא מיועדת לאנשי מקצוע שונים, בינהם: מהנדסים, מעצבי מוצר, תכשיטנים ואף רופאי שיניים וחוקרים בתחומים שונים. המדפסת מאפשרת להדפיס אבי טיפוס מדויקיים מאוד הממחישים למתכנן במדויק את צורת והתאמת המודל, אבל גם מאפשרת להיות חלק בתהליך ייצור של דגמים, מודלים ותבניות בתחומים מקצועיים כמו רפואת שיניים ועיצוב תכשיטים.

DONITZA-PUBLIC RELATIONS-Form-2-open-egg

לכלכליסט מספרים האחים כי באמצעות מדפסות התלת מימד הם מצליחים להגיע לתוצאות טובות יותר מאלה שחלמו עליהן. "השימוש במדפסת של סיסטמטיקס מאפשר לנו להגיע לרמות דיוק גבוהות ביותר וליצור עיצובים שבעבר לא יכולנו בגלל מגבלות ידניות", מסביר יונתן בכתבה.

לשאלה של הכתבת האם הייצור המסורתי והתחושה שהוא נותן לא נפגם בשימוש במדפסת תלת מימד אומר יונתן: "לא. אנחנו משקיעים את כל האהבה בעיצוב, והלקוחות מרגישים את זה. נוסף על כך, משום שהמדפסת מייצרת אב־טיפוס מדויק, הלקוח יכול להתרשם ממנו מראש ולהחליט אם הוא רוצה לשנות משהו. הוא יכול להיות שותף ממשי לתהליך והמעורבות הזאת יוצרת רגשיות", אומרת בת שבע.

"בעקבות ההוצאה לשוק של מדפסת ה-Form1 מהדור הראשון למדנו שמעצבים ויוצרים צריכים גישה למערכות עוצמתיות שקלות להפעלה", אומר מקס לובובסקי, מייסד שותף של Formlabs. אנו מאמינים שהמדפסת הנוכחית מבשרת את ה"גל הבא" של תעשיית הדפסת התלת מימד: עם פלט ברזולוציה גבוהה, עם חווית שימוש פשוטה, ומארז שולחני שאינו תופס מקום רב ואף מעוצב בצורה יפה המאפשרת להציבה על שולחן התכנון של המהנדס והמעצב"

״אנו פוגשים כיום יותר ויותר אנשי מקצוע, מתחומים מגוונים, שרואים במדפסות התלת מימד חלק מכלי העבודה היומיומיים שלהם וההיצע שיש לנו כיום בהחלט יענה על צרכיהם״, אומר אייל כוכבא, סמנכ"ל השיווק בחברת סיסטמטיקס. "מדפסת ה-Form 2 מעלה את הרף בתעשייה עבור הדפסה אמינה, ומספקת טכנולוגיה מתוחכמת עם ממשק אינטואיטיבי, לטובת זרימת עבודה פשוטה יותר וחיסכון בזמן"

לדברי אריק שפט מסיסטמטיקס, בין החידושים הבולטים במערכת החדשה: גודל המודל המודפס גדל בכ-40% מגודל המודל במדפסת מהדור הקודם, דיוק ההדפסה עלה גם בגלל שיפור בנוסחאות חומר ההדפסה (resin), המערכת המכנית של המדפסת שופרה ושופרה מערכת הלייזר שהיא ליבת המערכת. כמו כן המדפסת מכילה מיכלי חומר הדפסה חדשים להזנה אוטומטית המאפשרים שמירה על אמינות ההדפסה. הדפסה בלחיצת כפתור אחת ממסך מגע ותקשורת אלחוטית וחיבור למובייל.

DONITZA-PUBLIC RELATIONS-Form-2-with-parts

ונתון פיקנטי מעניין: יום לפני הראיון בכלכליסט נודע כי Formlabs הודיעה על השלמת גיוס גדול של 35 מיליון דולר, בהובלת Foundry Group.  החברה הוקמה בשנת 2011 על ידי היזמים נתן לינדר, מקס לובובסקי ודייויד קרנור. לינדר, ישראלי בוגר תוכנית היזמות Zell במרכז הבינתחומי, פגש את היזמים האחרים באוניברסיטת MIT בבוסטון, לשם עבר לצורך לימודיה של אשתו. ב-2012 פתחה Formlabs פרוייקט Kickstarter שבו ביקשה לגייס 100 אלף דולר לצורך פיתוח וייצור מדפסת תלת מימד ביתית. היעד המקורי של הגיוס הושג בתוך שעות, ועד סיום הגיוס הושקעו בו 2.94 מיליון דולר על ידי יותר מ-2,000 תומכים. בראיון לעיתון ה-TheMarker הסביר לינדר, כי המטרה שלו היא “לשנות את שוק ההדפסה התלת מימדית, ולהנגיש למעצבים, אמנים ומהנדסים מדפסות תלת מימד בעלות כושר ביצוע מהיר ואיכותי”.

the3dzone.co.il מגזין ההדפסה בתלת מימד 3d printing

לונדון מספרת בכתבתה כי לקראת סיום המפגש הוציא יונתן שתי טבעות מקופסה קטנה, ״ואין ספק שהתוצאה שונה מכל מה שאנחנו מכירים״, היא אומרת. ״לבבות בני מילימטרים בודדים המחוררים בהן, שפיצים מחודדים, תושבות יהלומים מדויקות — לא משהו שיד אדם יכולה לו״.the3dzone.co.il מגזין ההדפסה בתלת מימד 3d printing

״השימוש במדפסת ממקד אותנו״, אומר יונתן. ״בעבר כמות הזהב שנדרשה לנו היתה גדולה הרבה יותר מהכמות במוצר המוגמר. היום זה ממש לא ככה. סבא שלי תמיד רצה שהתכשיטים של פורמן יהיו איכותיים ומדויקים. אבא שלי כבר רצה להכניס את מדפסת התלת מימד כדי לשדרג את רמות העיצוב, ואנחנו רואים בכך התפתחות טבעית. מסורת התכשיטנות משתנה".

Share

אודות The3D Zone

Check Also

מסיכת הקורונה כבר לא תלחץ יותר

מי שניסה ללכת עם ״מסיכת קורונה״ במשך מספר שעות גילה אי נוחות (עד סבל מתמשך) …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Share